HiFi & Professional Audio Forum  

Akustika a.d.

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Akustika a.d.

Post by Boogie Woogie » 05 Nov 2008, 19:54

sad mi pade na pamet..Da li je neko probao neku krejzi kombinaciju, da npr na isti Hi Fi sistem, nakači istovremeno dva različita zvučnika?

i kako je to zvučalo..

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 05 Nov 2008, 20:00

Boogie Woogie wrote:sad mi pade na pamet..Da li je neko probao neku krejzi kombinaciju, da npr na isti Hi Fi sistem, nakači istovremeno dva različita zvučnika?

i kako je to zvučalo..
U Hi Fi smislu - Neozbiljno :wb

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 05 Nov 2008, 20:05

neozbiljno, ne sporim..ali čisto eksperimenta radi? slučajno?

recimo jedan zvučnik Spendor S5 E, drugi Canton Ergo 670 DC..u čemu li bi se osetila razlika? da li bi se osetila? da li bi zvučalo u najmanju ruku čudno? ili žmurećki ne bi ni primetili..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Nov 2008, 21:37

Boogie Woogie wrote:neozbiljno, ne sporim..ali čisto eksperimenta radi? slučajno?

recimo jedan zvučnik Spendor S5 E, drugi Canton Ergo 670 DC..u čemu li bi se osetila razlika? da li bi se osetila? da li bi zvučalo u najmanju ruku čudno? ili žmurećki ne bi ni primetili..
Moj drugar trenutno ima u sistemu 2 razlicita diy zvucnika. Jedan je podnostojeci dvosistemac a drugi je full range malisa koji stoji na stalku. :D Razlikuju se u svemu: osetljivosti, driverima, velicini, zapremini, principu rada, visini .... Gura ih lampasko pojacalo. To svira lose ali nisam ukapirao da li zbog toga sto su bas tako iskombinovani ili sto su jednostavno zvucnici losi. To je kod njega privremeno resenje dok ne zavrsi jos jedan zvucnik (od jednog ili drugog tipa - to je kod njega stvar inspiracije). U svakom slucaju bih ti savetovao da izbegavas takve kombinacije ... :D

banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 06 Nov 2008, 11:46

Čuo sam da su iz Svrljiga, davnih godina (80 ih) dobijali i neke nagrade za zvučnike, što me ni malo ne čudi, velika je to zemlja bila, velike mogućnosti. Kako je sve propadalo, tako je to ostalo na svom mestu i čak išlo u nazad. Primetio sam novo vešanje, odavno je u prodaji, kao i membrana na bas - srednotoncu, ali ništa spektakularno, radi isto kao i pre, možda čak i lošije.
Da ne zaboravim ima i duplo vezanu onu pletenicu (ne znam tačno kako se zove) za napajanje zvučnika.

Malo sam nešto gledao te njihove zvučnike, neke i slušao, i mislim da je to sve veliko :^o zato što sklapaju od čega stignu i šta imaju na lageru (IDENTIČNO ZASTAVA AUTOMOBILIMA), bez bilo kakve kontrole kvaliteta, performansi i sl.

A zaista bih voleo da to radi dobro, jer, nema veće radosti od toga da za malo novca dobiješ PRISTOJNE zvučnike, koje možeš da kombinuješ u kutiji kako ti drago, da eksperimentišeš sa filterima i sl takođe za male pare, ali, pošto sam video nove drajvere Ei Svrljig [-X

Mnogo je bolja kombinacija SAL (užasni SAL, crko dabogda) jer su bar identični svi, MNOGO JEFTINIJI a i što se kvaliteta zvuka tiče, ne odmiče im Ei ništa posebno.

Opet kažem, trebalo bi to ili da bude dosta jeftinije ili dosta kvalitetnije, odnos, uloženo dobijeno, nije zadovoljavajuć.

Da li radi njihov sajt?
pozzzz

p.s. ovo sam pravio, baš ovako kako je napisano i radi stvarno lepo ali =; nije to ništa posebno (recimo u poređenju sa B&W :D )

http://solair.eunet.yu/~jdrax/ei.htm

mmilovan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by mmilovan » 06 Nov 2008, 12:55

A ima tu još nešto banebg81: zar stvarno ne bi bio lep osećaj da, radeći sa dobrim drajverima EI Svrljig, napraviš dobru kutiju koja dobro svira?
Da konačno možeš da kažeš - eto nečeg domaćeg, izuzetnog...
Lično sam ostao bez teksta!

banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 06 Nov 2008, 13:11

@mmilovan

upravo to i kažem.

Zvao sam baš danas jednu radnju njihovu koja se spominje na sajtu (koji BTW radi, ali nema onih kataloga sa specifikacijama, cenama ... ) u Oblakovskoj, naduva me žena, kao da ih nikada nisu ni prodavali (a znam da jesu, jer sam kupovao tamo).

U drugoj radnji, takođe neka žena se javila, pojima nema šta ima a šta nema na lageru, doduše cene je znala ali karateristike [-X

Eto, npr, onaj projekat, ispadne oko 180€ (sa jeftinom završnom obradom) što morate priznati da nije malo, ako se uzme u obzir da je VELIKO pitanje da li su za oba visokotonca imali, primera radi istu žicu za namotaje ili neki drugi deo koji sigurno utiče na kvalitet zvuka !?

Da me ne shvatite pogrešno, JAKO BIH VOLEO DA ONI RADE MNOGO KVALITETNIJE po ISTOJ CENI ili da ovo što rade sada bar spuste cenu pa da onda bude koliko para toliko i muzike, ovako :wb

U kući ih imam ceo život, sviraju lepo, a kada sam prvi put otvorio da vidim šta ima unutra ](*,)

El ko iskra (katastrofa), zavojnice sa jezgrom ](*,) na zadnjem zidu kutije sunjđer debljine 1cm ](*,) a sve to u kutiji OGROMNOJ. SRAMOTA a kao DRAJVERI VRHUNSKE KLASE i to je sve iz vremena kada se još nešto kao i kontrolisalo, mogu misliti kako je to sada tek. Ustvari, možda su napravili pomak, privatizacija, ozbiljni ljudi na ozbiljnim mestima, povećana kontrola i tržište će doći samo.

Mislim da bi i dalje bilo klinaca koji bi dali do 5000 din za neki kit od dva zvučnika da počnu da prave a ovako, sa ovim cenama ... :-"
A ja i opet razmišljam da pravim neki njihov set ( ja to napravim, pa slušam neko vreme i poklonim po nabavnoj ceni :D ) , videćemo ...

pozzz

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 06 Nov 2008, 14:16

Mislim da bi trebao prvo pogledati te nove elemente pre nego sto rafalno opucas. Mozda i jeste tako ali je vise vjerovatno da ide na bolje.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 07 Nov 2008, 15:46

A danas, posle dužeg vremena, reših opet da se igram sa Ei drajverima i pokušah da pronađem neke modele njihovih zvučnika, razmišljam šta bi dobio za koju cenu itd i krenem da proveram.
Prvo, na sajtu pola radnji po srbiji koje su stavili da prodaju njihove zvučnike, to jednostavno ne rade !?
Drugo, ovi u BG imaju samo AZ880, 881 i 882 a ja sam hteo da stavim AZ770 ili onaj 882/122 mada, ne preferiram ovaj drugi, nekako mi deluje da je pravljen samo za "gruvanje".
Pošto vidim da poznajete ljude iz Ei, skrenite im pažnju ovo, a ne bi loše bilo i da porazgovarate na temu ispitivanja samih zvučnika koji izlaze iz fabrike, tj njihovoj kontroli i testiranju, kao i ceni.

Srdačan pozdrav

p.s. ukoliko tako šta uradite, okačite to ovde, da i mi fanovi Ei zvuka :yahoo imamo neke informacije [-(

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 07 Nov 2008, 19:51

Skrenuli smo im paznju na mnoge stvari; ambalazu, dizajn, kvalitet, cene.. obecali su da ce od nove godine dosta toga biti bolje. Oni novi i modifikovani drajveri kao i vecina kutija tek treba da se pojave na trzistu. Trenutno im radi samo jedna prodavnica u Bg-u i to ona na dorcolu (dusanovoj, kod pijace). Videcemo sta ce biti od svega toga, vec za par meseci.

banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 08 Nov 2008, 21:27

opet će to da se završi po našem starom običaju, napraviće ambalažu a posle...

daće Bog da bude drugačije :)

pozzz

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 10 Nov 2008, 01:08

..i za kraj ove teme video snimak posete..

[g1][/g1]

Post Reply