HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Slika iz sweet spota

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Slika iz sweet spota

Post by ninja » 24 Jun 2011, 14:40

Inspirisan temom sa mog lokalnog foruma zapocinjem istu ovdje. Kako izgleda sa mjesta gdje obicno sjedite i slusate?

Evo, ovako je sada kod mene:

Image
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Slika iz sweet spota

Post by first » 24 Jun 2011, 15:57

ninja wrote:....zapocinjem istu ovdje. Kako izgleda sa mjesta gdje obicno sjedite i slusate?
Fino izgleda, ali uvek me je više zanimalo kako se čuje sa tog mesta, nego kako izgleda. Kada to već nije moguće preneti fotografijom,
dobro bi bilo da si nešto malo napisao o ličnim utiscima, subjektivnim naravno.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jun 2011, 16:45

first wrote:
ninja wrote:....zapocinjem istu ovdje. Kako izgleda sa mjesta gdje obicno sjedite i slusate?
Fino izgleda, ali uvek me je više zanimalo kako se čuje sa tog mesta, nego kako izgleda. Kada to već nije moguće preneti fotografijom,
dobro bi bilo da si nešto malo napisao o ličnim utiscima, subjektivnim naravno.
Cuje se dobro, posebno kad pojacam :nic ... samo onda soba pocne da pjeva :wb

... a najbolje je da dodjes i poslusas sam :ded ... na primjer uz neki hladniji sajam :nj
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jun 2011, 16:59

ninja wrote:Cuje se dobro, posebno kad pojacam :nic ...
...ajde, ajde,... znaš ti na šta sam mislio. Daj neku konkretnu reč o ukupnom zvučnom utisku, a mogao bi
i nešto o Benchmark DAC-u i njegovim zvučnim osobinama. Od kada je ušao u sistem, nisi ništa prozborio o tome, a
usviravanje se odavno završilo.... :wink

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jun 2011, 17:25

Pa, sistem nema neki momentalni imponator faktor. Mislim, kad ga prvi put cujes mislis da ne zvuci nista posebno, sve zvuci normalno ... kako i treba. Nista se ne istice niti je ista pre naglaseno. Prirodnost je prava rijec. Nista nije analiticko i nemas osjecas da samo anliziras. Osjecaj prostora je odlican i svi su na svojim mjestima ali ne mogu bas reci da prepoznajem vioniliste u redovima. To ne mogu ni kad sam u koncertnoj dvorani tako da mi ni ne smeta :wink: Desi se pocesto da zaspem slusajuci :wb

Doduse, bas se primjeti, brz, dubok, cvrst, udara u stomak kad treba ali nikada "napuhan" i brundav. Niko se nikada nije na njega zalio.

Live snimici su takvi da iz druge sobe trcis da vidis ko je to dosao. Moja mala 3godisnja cerka se svaki put trza i dolazi kad u muzici ima telefona ili nekih efekata. Ljudski glasovi su glasovi :slus

I klasika i jazz i Rammstein zvuce odlicno, ne moze se reci da je "sistem" preferira jednu vrstu muzike iako, uzivo snimci su "jezivi" :yh

I BAT i Respons naginju (lagano) na malo tamniju stranu i Bencmark se sa svojom neutralnoscu vrlo dobro uklopio. Benchmark je po meni odlican DAC i donjeo mi je jednu vecu dozu realnosti i vratio me u digitaliju, ne dodaje nista. Ploce su sve rjedje i rjedje na repertoaru.
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jun 2011, 17:33

ninja wrote:... i Bencmark se sa svojom neutralnoscu vrlo dobro uklopio. Benchmark je po meni odlican DAC i donjeo mi je jednu vecu dozu realnosti i vratio me u digitaliju, ne dodaje nista. Ploce su sve rjedje i rjedje na repertoaru.
Kakav strujni kabl imaš na Benchmark-u i da li si malo eksperimentisao sa različitim modelima na toj poziciji?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jun 2011, 17:55

first wrote:
ninja wrote:... i Bencmark se sa svojom neutralnoscu vrlo dobro uklopio. Benchmark je po meni odlican DAC i donjeo mi je jednu vecu dozu realnosti i vratio me u digitaliju, ne dodaje nista. Ploce su sve rjedje i rjedje na repertoaru.
Kakav strujni kabl imaš na Benchmark-u i da li si malo eksperimentisao sa različitim modelima na toj poziciji?
Njemacki :D ... ölflex.

Iskreno da ti kazem, davno sam odustao od kablova. Ja ne cujem razliku tako da nisam ni probavao niti namjeravam.
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jun 2011, 18:51

ninja wrote:Njemacki :D ... ölflex.

Iskreno da ti kazem, davno sam odustao od kablova. Ja ne cujem razliku tako da nisam ni probavao niti namjeravam.
Nije da te ubeđujem, ali na takvom sistemu se to sigurno može lepo čuti. Ako već čuješ zvučne razlike među komponentama,
onda ćeš svakako čuti i ovo.

Hteo sam da ti ukažem na važnost power cord-a kod DAC-a, koji može imati dosta uticaja na sam karakter i prirodnost zvuka
sa digitalnog izvora. Nije dovoljno samo postaviti korektno izolovan strujni kabl sa pristojnim utičnicama i tako zadovoljiti
formu. To je tek početak priče, ali je izbor pravog kabla već jedan korak dalje. Nema univerzalnog rešemja koje bi svakom
mogao preporučiti, već pre svega savet da se isprobaju različiti strujni kablovi ukoliko se želi dostići što bolji zvučni rezultat. :-"

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jun 2011, 18:58

Kad konacno nesto ozbiljnije uradim sa sobom onda cu (mozda) i kablove probati. Plan posle odmora je 1 ili 2 Svanå V6/V5, 4 difusora na plafon i par BADova po zidovima. Sad mi se cini da plan ima realnu mogucnost, djeca veca, zena starija ja odlucniji i nadam se odmorniji ... :D

... a sada malo i Vasih slikica :mr
Image Made in SFRJ
KokBok

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 24 Jun 2011, 19:44

NICE & Sweet & Spot :yh

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 24 Jun 2011, 21:18

ninja wrote:Kad konacno nesto ozbiljnije uradim sa sobom onda cu (mozda) i kablove probati. Plan posle odmora je 1 ili 2 Svanå V6/V5, 4 difusora na plafon i par BADova po zidovima. Sad mi se cini da plan ima realnu mogucnost, djeca veca, zena starija ja odlucniji i nadam se odmorniji ... :D

... a sada malo i Vasih slikica :mr
:good Potpuno se slazem samo napred
po meni soba je najbitnija investicija u celoj ovoj prici i preporucujem je svima,
da stave sve stvari na cekanju srede sobu i onda produze sa izborom komponenata i kablova.
Pomak u kvaliteti naspram para ulozenuh u dampiranju sobe je najisplatlivije.....

Dopada mi se soba vidim da i ti imas problem sa vratima na desnoj strani (i ja)
ispod zvucnika imas ploce koje si sam uradio? pisi nesto o njima dopadaju mi se i ja bi nesto slicno
uradio ispod mojih.

Pozz

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jun 2011, 21:29

Ispod zvucnika nista specijalno, 2 granitne polirane ploce, mislim 4 cm debele. Ispod njih hokej pukovi a izmedju ploce i zvucnika SD "noge" prema tezini zvucnika.
Oni mali tepisi ispod zvucnika imaju samo jednu svrhu, da je lakse pomjeriti zvucnike. :D

Dimenzije sobe su ovdje.
Image Made in SFRJ
KokBok

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 24 Jun 2011, 21:39

Nema nista bez sporta u tvom slucaju hokej
Hvala
Pozz

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 26 Jun 2011, 14:22

Gdje su slike? :-k :-" #-o

Nema veze ako je rusvaj po kuci, sve se to racuna u akusticki tretman :D
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Jun 2011, 09:31

Jesi li probao da taj sto stavis malo dalje od zvucnika ? U principu ta drvenarija "radi" kada sistem radi i verovatno utice i na reprodukciju ...

Post Reply