HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Digitalna televizija za godinu i po dana

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Digitalna televizija za godinu i po dana

Post by first » 03 Oct 2009, 10:53

Potpuno gašenje analognog i prelazak na digitalno TV emitovanje u Srbiji biće izvršeno 4. aprila 2012. godine. To će za Srbiju biti relativno skup proces, ali je u pitanju nešto što moramo da uradimo. Nabavka novog sistema za emitovanje koštaće oko 50 miliona evra, kaže u razgovoru za „Blic” Jasna Matić, ministarka za telekomunikacije.

Kompletna vest ovde http://www.blic.rs/drustvo.php?id=113613

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Digitalna televizija za godinu i po dana

Post by Sir Oliver » 03 Oct 2009, 11:00

oktobar, novembar, decembar, pa 2010, pa 2011, pa januar, februar, mart = 2 i po godine a ne godinu i po. Sta nas plasis?

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 03 Oct 2009, 11:07

Sir Oliver wrote:oktobar, novembar, decembar, pa 2010, pa 2011, pa januar, februar, mart = 2 i po godine a ne godinu i po. Sta nas plasis?
Da si u pravu - jesi, ali naslov je preuzet iz originalnog teksta. Uđi na link i vidi. :ovo

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 03 Oct 2009, 11:09

Ma Blicu, Kuriru i slicnim ne verujem nista sto pisu u novinama. Cak ni datum u zaglavlju ne verujem da je tacan. Bio sam u pravu.

PS Uverices se da sam i za ostalo ( nase vatrene diskusije :D ) bio u pravu :mrgreen:

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 03 Oct 2009, 11:28

Sir Oliver wrote:PS Uverices se da sam i za ostalo ( nase vatrene diskusije :D ) bio u pravu :mrgreen:
Primetio sam da imaš smisla za humor, ali nemoj sad baš da preteruješ..... [-X :D :D :D

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 03 Oct 2009, 16:15

Sir Oliver wrote:Ma Blicu, Kuriru i slicnim ne verujem nista sto pisu u novinama.
Otkako su u Blicu objavili ovaj moj komentar
http://www.blic.rs/_komentari.php?id=113524&mode=view
i ja sam se zabrinuo za njih. Dal' nisu shvatili sta sam napisao ili su se napravili blesavi? :wink:
Inace, video sam i taj tekst koji pominje first. Ako posao povere "onom" dobicemo mi digitalnu tri meseca pre roka :D

Ako mene pitate, dok oni uvedu digitalnu tv, televizija ce vec biti mrtva. Dzaba su se uhvatili krecenja...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 Nov 2009, 07:36

blood&brain wrote:
Sir Oliver wrote:Ma Blicu, Kuriru i slicnim ne verujem nista sto pisu u novinama.

Ako mene pitate, dok oni uvedu digitalnu tv, televizija ce vec biti mrtva. Dzaba su se uhvatili krecenja...
Nece - to ce zadnje da izumre ... na zalost. Promenice se samo formati - evo vec se suska na sve strane o 3D TV. Navodno vec postoje prototipovi. U Japanu se vec vrte ekrani sa Super HD formatom.

Ono sto stvarno cekam (ali ne znam da li cu to i doziveti) jeste 3D holografska projekcija na sred sobe umesto bilo kakvog ekrana. Onda cemo imati vrhunsku simulaciju zivota. I moci ce da nas programiraju i reprogramiraju po potrebi. Bicemo savrseni roboti .... u stvari vec to jesmo, samo nam niko to jos nije saopstio .... :D

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 01 Nov 2009, 08:14

Kad bude ta hologramska televizija i interakcija sa gledaocem tipa " you are controler" kao u :
http://www.youtube.com/watch?v=ZTLToBAqI4c
ja odma rezervisem jedan film sa Leni Barbi

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 Nov 2009, 08:49

Sir Oliver wrote:Kad bude ta hologramska televizija i interakcija sa gledaocem tipa " you are controler" kao u :
http://www.youtube.com/watch?v=ZTLToBAqI4c
ja odma rezervisem jedan film sa Leni Barbi
"
I know what you need
'cause you're duying too
"

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 15 Jan 2012, 20:06

Šta će na kraju da bude sa svime ovime? Jel se prelazi na digitaliju, kada, jel ostaje zadati rok, kako se to odnosi na kablovske a kako na individualne korisnike?
Nešta sam načuo da ona debela ministarka za svašta nešto i neku Agendu, izjavila da nije trenutak da se prelazi na digitaliju u sred izborne kampanje. :shock:
Hrvati predjioše za par dana a kod nas se očekuju maratonski procesi prelaska. BTW ni izbori se ne znaju kada će.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 15 Jan 2012, 20:33

Radjen novi sajt za dig tv u Srbiji. Bice uskoro test signal a i gasenje analgonog signala. Hteli, ne hteli... morace...
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Post Reply