HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Wii kao Multi-Media centar ?

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Wii kao Multi-Media centar ?

Post by DejanM » 24 Oct 2010, 16:29

Sve je pocelo tako sto su moja supruga i moja cerka pre jedno godinu i po dana dosle na ideju da kupe Wii i da ga koriste kao sredstvo za vezbanje / mrsavljenje ... Pridruzio im se i moj sin, koji je opet video sansu da se igra malo Super-Maria, tako da je kupljena ta sprava sa gomilom nekih dodataka: od daske pa do nekih duplih daljinaca ... Naravno, ja sam to instalirao i povezao sa HiFi systemom a onda se ispostavilo da to mesecima niko ne pipa.

Danas mi dojadilo da gledam kako ta sprava stoji i uhvatim i prebacim je kod sebe u spavacu sobu, zakacim je tamo za TV i HiFi system i uzmem da vidim sta je to uopste ...

Wii moze da se zakaci za Wireless Lan i to radi brzo i bez problema. Onda mozete da odete na Wii menu i da odatle spustite razne Packages. Neki od njih su besplatni a neki i nisu. Meni padne za oko jedan po imenu: Internet. Ne kosta nista, pa ko velim ajd da ga spustim. To se spusti brzo (WLAN je dosta jak u mojoj spavacoj sobi) i instalira se samo. Kada kliknete na ikonu u glavnom Menu pojavi se Opera browser i vi mozete da surfate po internetu. :sign Potrebno je malo vremena da se naviknete na komande sa daljinskog ali u principu to funkcionise sasvim dobro: YouTube, HiFi forumi, ... sve funkcionise sasvim OK. Slika je standardne rezolucije i Wii nema HDMI izlaz. Veza sa TVom je izvedena preko Scarta. Zvuk ide preko Scarta u TV a onda iz TVa u pojacalo - sve analogno. Moj Sony TV ima opciju da audio signal baci direktno na RCA Audio Out izlaze koje sam ja povezao sa jednim parom ulaza u pojacalo. Kvalitet zvuka je isti kao i kod slike: nista posebno ali moze da prodje. Inace moguce je povezati RCA kablovima Wii direktno sa pojacalom, ali mi se nije trosio jedan ulaz na ampu za to ...

Wii ima cak i opciju da mozete da saljete mailove kome hocete. Jedino sto je ta opcija malo cudno implementirana: da biste mogli nekom da poslajete mail on prvo treba da vam da dozvolu - to se radi preko internet stranice. Za sada sam dao sam sebi dozvolu, a za ostale ... to cemo verovatno izostaviti :D

Sve u svemu - simpaticna naprava cak i pod uslovom da se ne igrate Wii igricama (moj slucaj). Nije za ozbiljno konzumiranje videa ili audia ali je zgodno da se zvirne po internetu kada vam comp nije pri ruci. Medjutim, kupovati ga zbog tako necega - postoje mnogo bolji nacini da se potrose novci ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Re: Wii kao Multi-Media centar ?

Post by ninja » 24 Oct 2010, 17:01

Ha, ha, ha, ista stvar kod mene kuci. Niko je ne koristi.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Oct 2010, 19:10

@DejanM

Fino si se ti snasao, mozda ce posluziti i da bacis neku partiju tenisa, tek da se malo razgibas kada nema slobodnog termina na terenu. :oky

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Oct 2010, 20:29

first wrote:@DejanM

Fino si se ti snasao, mozda ce posluziti i da bacis neku partiju tenisa, tek da se malo razgibas kada nema slobodnog termina na terenu. :oky
Tu igru imamo ali meni to imbecilno izgleda da se mlatim po sobi sa nekim daljinskim i igram protiv nekakve sprave ... Za sada mi sluzi uglavnom da gledam sta ima novo na YouTube-u ...

Ono sto postaje medjutim problem jeste umnozavanje tih nekakvih sprava ... Polako cu kucu pretvoriti u magacin kojekakvih svirajucih naprava :D

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 25 Oct 2010, 19:19

DejanM wrote: Ono sto postaje medjutim problem jeste umnozavanje tih nekakvih sprava ... Polako cu kucu pretvoriti u magacin kojekakvih svirajucih naprava :D
Da su samo naprave problem to bismo lako resili. Mene brinu dodatni kablovi :-(. Svaki kabl je dodatna antena. Sa svakim novim kablom u sistemu sve je teze kablove sloziti tako da ne budu paralelni. Plus, povecava se broj mogucih izvora za ground loop. A da o RF zagadjenju koje prave trafoi da ne govorimo. Zato nam uredjaji i sviraju sve losije. Ja kad vidim zmijarnik od kablova iza uredjaja muka me spopadne.

Mislim da je eliminacija viska uredjaja jedan od nacina poboljsanja kvaliteta sistema. (Ja se trudim ali mi nesto ne polazi za rukom)
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Oct 2010, 19:30

Ako zelis utehu mogu da postujem sliku pozadine mog AV Receivera ... :D Ali tu ima istine. Ja sam isto poceo da stvari pojednostavljujem. Deo tog pojednostavljivanja jeste i koriscenje WLANa. Medjutim, to je mac sa dve ostrice. Zracenja koja poticu od WLANova nisu ni vise tako mala. Ja imam dva WLAN routera jer imam dve internet linije u kuci ali imam i jedno 7-8 WLANova od komsija. To ne moze biti preterano zdravo ....

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Oct 2010, 20:55

A ne,.... ako mislite da je to rešenje za bolji zvuk, onda najbolje da nabavite neki all-in-one sistem... :oky

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Oct 2010, 17:19

first wrote:A ne,.... ako mislite da je to rešenje za bolji zvuk, onda najbolje da nabavite neki all-in-one sistem... :oky
Pa danas je moguce sklopiti Hi End sistem a da bude gotovo all-in-one ... Recimo uzmes Bladelius Emblu (full version) koja predstavlja izvor i preamp. A onda na nju direktno zakacis Martion Orgon aktivne horne .... To bi ubijalo ...

Post Reply