HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Blue Ray Player

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Blue Ray Player

Post by DejanM » 09 Jan 2012, 07:27

To jeste poprilican posao - trajace mesecima ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 11 Jan 2012, 13:08

U poslednjih par nedelja ""dobio"" sam filmove koje cak i BR playeri najnovije generacije nisu uspeli da ocitaju.

Filmovi su fajlovi sa extenzijom .AVI, a sam naziv fajla pored naziva filam sadrzi i info koji treba da "asocira" koji je tip codeca upotreljen (valjda !!!).

Svaki od voh filomova bez ikakvih problema mogu da gledan na laptopu koriscenjem GOM playera, ali ideja mi je da to prebacim na veliki ekran preko BR playera. Onda se desava ono sto sam napisao - sta covek da radi ???

Da uzme neki media player poput AL670 Full HD Media Player i da zaboravi na BR player ako vec ""dobija"" filmove na gore pomenuti nacin? A opet kada se kupi ili dobije neki BR naslov, treba imati i to na cemu emitovati ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 11 Jan 2012, 15:32

Usavrsavanjem codeca klasicni playeri za ne-disk formate relativno brzo zastare. Tu jedino pomaze namenski HTPC ili komp povezan na tv.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Jan 2012, 20:09

Postoje blue ray playeri koji imaju veoma dobru podrsku raznih video formata a takodje mogu da citaju i sa network diskova (cak i direktno bez DLNA servera). Gledaj u pravcu playera kao sto su Popcorn ili Oppo ...

Moj Panasonic 310 cita AVI files preko mreze ... doduse ne znam kakvi su ti tvoji AVI ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 13 Jan 2012, 14:48

Mozda ce zvucati pmalo arhaicno i nepotrebno ali da pitam - kakva su vam iskustva sa kacenjem USB flasha ili externog USB diska na USB ulaz na BR playeru i emtiovanje filmova na taj nacin?

Dobio sam danas Full-HD rip filma "Inception" u vidu fajla sa extenzijom MKV i velicine od oko 12 GB. To mogu da prebacim na USB flash velicine 16GB ili neki externi USB disk 2.0 ili 3.0 i da ga zakacim na USB ulaz na BR playeru - da li ce to i kako da "svira" u smislu protoka informacija (da ne bude zamrzavanja/stucanja)?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 13 Jan 2012, 15:05

Nece biti problema sto se tice reprodukcije. Jedino sto moze da bude problem jeste sto dobar deo BR playera prihvata te eksterne diskove samo u FAT32 formatu.

Ja sam gledao MKV ali preko DLNA server veze - strimovao preko WLANa i nije bilo prekida ... imam doduse 801.11 N WLAN protokol.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 13 Jan 2012, 15:51

Trazi BD player koji ima podrsku za NTFS i exFAT.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Dr John
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Dr John » 22 Jan 2012, 23:18

Kompovi sa HDMI izlazom su svuda oko vas, mislite o tome..

Zna li neko da li neki BR plejer čita DVD-Audio?

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 23 Jan 2012, 00:09

Oppo, jaci Pioneer i sl.

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 23 Jan 2012, 09:09

Dr John wrote:Kompovi sa HDMI izlazom su svuda oko vas, mislite o tome..
Moj sin koristi Mac Mini. HDMI je veza prema plasmi i to radi odlicno. Prednost je sto moze da pristupi internetu direktno preko browsera a ne kao kod blue ray playera gde postoji ogranicenje na portal proizvodjaca. Mana je sto Mac Mini nema Blue Ray drive. To je i bio razlog zasto ga ja sebi nisam uzeo. Mom sinu medjutim to i ne treba jer on sve sto ga interesuje spusta sa interneta i smesta na disk pa odatle gleda ... Ali postoje i drugi proizvodjaci koji podrzavaju blue ray tako da je to dobra alternativa. Cena medjutim moze da bude tema ... ne postoji comp za 200 eura ... a pogotovo ne da je mali i bessuman ...

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 23 Jan 2012, 11:23

Dr John wrote:Kompovi sa HDMI izlazom su svuda oko vas, mislite o tome..

Zna li neko da li neki BR plejer čita DVD-Audio?
Denon 1611

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 23 Jan 2012, 11:33

Da li Mac Mini moze imati neki ext bluray drive? Komp za 200e (besuman) nema ali toliko je fleksibilnije resenje od bilo kog playera po pitanju mogucnosti da je to nemerljivo. Sto se tice slike tu ce i slabije graficke da se nose i pobede high end playere ali zvuk je malo problematicno pitanje, osim ako se ne vodi hdmi u dobar avr.

Vladavina has spoken.

Dr John
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Dr John » 23 Jan 2012, 15:18

pecass x wrote: Denon 1611
Možda neki Pioneer ili Panasonic?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 23 Jan 2012, 15:21

Dr John wrote:
pecass x wrote: Denon 1611
Možda neki Pioneer ili Panasonic?

Novi Pioneer LX55 je odlicna sprava koja sve svira. Panasonic 310 je jeftiniji ali isto tako jako dobar. Nema medjutim SACD kao ovaj Pioneer ali to bi bilo otprilike sve sto nema ...

Dr John
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Dr John » 23 Jan 2012, 15:38

DejanM wrote: Novi Pioneer LX55 je odlicna sprava koja sve svira. Panasonic 310 je jeftiniji ali isto tako jako dobar. Nema medjutim SACD kao ovaj Pioneer ali to bi bilo otprilike sve sto nema ...
Nema ni SACD ni DVD-Audio..

Post Reply