HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

AVR

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: AVR

Post by DejanM » 28 Feb 2013, 20:34

pecass x wrote:Ja sasvim zadovoljan Yamahom 3010 mada trebalo joj je da se rasvira ozbiljnih 2 meseca ali sada :yahoo plasimo komsiluk u okolini...
:D :D :D To mi je lako da sebi docaram ... samo onaj sub da odvrnes i cela ulica moze da se zabavlja ... :D :D :D

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Mar 2013, 12:32

Denon je juce stigao i proveo sam ceo dan i pola danasnjeg dok nisam sve namestio kako treba. Instalacija je u principu jednostavna i installation guide software, koji se isporucuje uz ovaj Denon, je super napravljen, ali sam se pomucio dok nisam dobio i sliku i ton preko HDMI na cijem drugom kraju se nalazi Mac Mini. Ako neko ima isti problem neka mi se javi - otkrio sam nacin kako to moze da se uradi (da ne davim sad ovde o tome).

Mac Mini sam zakacio preko Thunderbolt HDMI adaotera takodje i za TV i to radi sada besprekorno.

Denon 3313 ima sve sto je zbilja potrebno pa cak i par features vise. Kacenje na mrezu je izvedeno u roku od nekoliko sekundi. Njegov DLNA client radi nekoliko zvezdanih godina brze i bolje nego npr. kod Emble. Internet radio je lak za koriscenje dok je FM radio prava poslastica. Denon je uvek pravio dobre tunere i jako mi je drago da su taj standard i ovde odrzali.

Audissey XT sistem funkcionise OK. Vrednosti parametara koje je izmerio odgovaraju stvarnosti ali mislim da ce odredjene manuelne intervencije ipak biti potrebne.

Slika, ovako na brzinu pogledano, izgleda bolje nego na mom Panasonic Blue Ray playeru. Upscaling funkcionise narocito dobro.

Pri svemu tome je dosta jednostavan za koriscenje, brz je pri startovanju i sve sto ima takodje i funkcionise. Bilo mi je ipak malo neobicno kada sam sklanjao sa police mog starog HK 8500. Stari Harman, koji ima samo 5 pojacala u sebi, je po dimenzijama otprilike dva puta veci od ovog Denona i takodje otprilike dva puta tezi. HK tako impresivno izgleda da mi je veoma zao sto cu ga prodati ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 02 Mar 2013, 18:04

U zdravlje da se sluzis!!!
Mozes li uporediti zvucno HK i Denon?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Mar 2013, 18:09

gvlada wrote:U zdravlje da se sluzis!!!
Mozes li uporediti zvucno HK i Denon?
Za to ce mi trebati malo vremena. Ali u principu sviraju drugacije.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 02 Mar 2013, 18:13

Ok, naravno... makar da li je taj Denon adekvatna zamena gabaritnijem HK ili je mozda cak i bolji?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Mar 2013, 09:56

gvlada wrote:Ok, naravno... makar da li je taj Denon adekvatna zamena gabaritnijem HK ili je mozda cak i bolji?
Tu treba razdvojiti dve stvari. Jedna su features kao sto su: AirPlay, Internet Radio, Streaming FLAC kroz mrezu, video upscaling (pa jos na 4K), HD multi kanal audio formati, itd. To sve ima Denon a nema HK. Tako da tu zapravo i ne moze da bude nekog poredjenja - to je uostalom i razlog zasto sam kupio Denona.

Kada se govori o cisto reprodukciji zvuka, a narocito o stereo varijanti, tu su stvari nesto komplikovanije - ja moram da sacekam da se Denon malo usvira i da ga poslusam sa raznim stvarima: BlueRay, CD, itd. HK 8500 je jak igrac kada se radi o cisto muzickoj reprodukciji. Mene licno dosta podseca na Musical Fidelity M6 po nacinu kako svira. Za jednu nijansu je na meksoj strani, ali sa dosta detalja i sa dobrom dinamikom. Mislim da je otprilike na tom nivou kao i M6.

Hk osim toga ima jos jedan lep feature: a to je mogucnost da se koristi ne samo kao preamp vec i kao izlazno pojacalo. Tako sam dosao na perverznu ideju da ga koristim kao stereo izlazno pojacalo :D Pa jos u bi-amp modu ... :D :D :D I to bi verovatno i uradio samo imam problem sa njegovim dimenzijama - ne moze da mi stane na policu u B sistemu. Od juce ga nesto zagledam i nikako mi se ne daje na eBay ... a ne znam sta cu sa njim ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 03 Mar 2013, 17:25

Simpaticno je kada je AVR opskrbljen mogucnostima ali mene interesuje iskljucivo koa uredjaj za obradu i pustanje zvuka.
Za stereo imam zasebni amp tako da avr ostaje kao surround varijanta. Interesovalo me da li filmovi bolje zvuce preko HK ili Denona? :)

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Mar 2013, 19:39

gvlada wrote:Simpaticno je kada je AVR opskrbljen mogucnostima ali mene interesuje iskljucivo koa uredjaj za obradu i pustanje zvuka.
Za stereo imam zasebni amp tako da avr ostaje kao surround varijanta. Interesovalo me da li filmovi bolje zvuce preko HK ili Denona? :)
Evo mozda jednog brzog odgovora na tvoje pitanje ....

Upravo sam poslusao Led Zepp Celebration Day Blue Ray. Slusao sam ga na Denonu u DTS-HD 5.1 formatu. Snimak je odlican i vizuelno a i zvucno ...

DTS-HD daje vise detalja nego sto sam ja do sada mogao da cujem na starom HK (tu sam slusao Dolby Digital varijantu koja postoji takodje na ovom Blue Ray). Zadnji zvucnici narocito tome doprinose (to su kod mene postariji tro-sistemski Infinity). Definisanost zvuka je bolja sada, detalji pa samim tim i dozivljaj koncerta je realisticniji. Medjutim morao sam dobro da odvrnem Denona da bih dobio onaj zvucni pritisak koji je neophodan kada se slusaju Led Zepp ( na skali od 0 do 100 odvrnuo sam do 66). Drugi detalj koji mi je zapao za ... usi ... Bonzo sin svira na ovom koncertu na duplom bas bubnju. To se i te kako cuje kada se slusa na starom HK - on je cinio da osetite telom taj duboki snazan bas. To je davalo posebnu boju Led Zepp zvuka na ovom koncertu. Kod Denona je to cvrsto, jasno predstavljeno ali nema tog pritiska ... tog dubokog udarca koji se "cuje" stomakom. Za to je ipak izgleda potrebno imati ove malo jace AVRs tipa Onkyo 3009 ili najvece Yamahe ... ili pak starijeg HK 8500.

Eto, mislim da ce ti ovo dati neku sliku ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 05 Mar 2013, 11:34

DejanM wrote:
Upravo sam poslusao Led Zepp Celebration Day Blue Ray. Slusao sam ga na Denonu u DTS-HD 5.1 formatu. Snimak je odlican i vizuelno a i zvucno ...

DTS-HD daje vise detalja nego sto sam ja do sada mogao da cujem na starom HK (tu sam slusao Dolby Digital varijantu koja postoji takodje na ovom Blue Ray).
Možda nije loše podsetiti da je običan Dolby Digital 5.1 (AC-3) ipak lossy format sa maksimalnim bitrejtom do 640 kbit/s, dok je DTS HD Master Audio
high-resolution format, koji može da podrži reprodukciju 192/24 fajlova do 6 kanala ili 96/24 do 8 kanala. Zato i nije čudo što se ovaj drugi bolje čuje.

Neki ekvivalent za DTS HD MA je Dolby TrueHD, koji podržava maksimalni bitrejt 18 Mbit/s do 8 kanala.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 05 Mar 2013, 15:28

Zanimljivo... a jesi probao mozda da koristis HK kao snagasa a Denona samo kao preamp?
U tvom opisu, da li su HK i Denon terali sve zvucnike ili si koristio zasebne snagase za frontove?

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Mar 2013, 17:48

gvlada wrote:Zanimljivo... a jesi probao mozda da koristis HK kao snagasa a Denona samo kao preamp?
U tvom opisu, da li su HK i Denon terali sve zvucnike ili si koristio zasebne snagase za frontove?
Uvek su frontovi bili pokretani pomocu eksternih pojacala.

A sto se tice ideje za Denon kao preamp a HK kao izlazno pojacalo .... To mi je jutros palo na pamet. Probudio sam se i ta ideja mi je bila u glavi. I ceo dan danas prevrcem po glavi ima li to smisla ili ne .... Na kraju sam odlucio da jos malo poslusam Denona pa da onda donesem odluku ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 05 Mar 2013, 18:18

Da li ima smisla mozes saznati samo ako probas. ;)
Poslusaj Denona jos koji dan da budes siguran kakav zvuk daje pa kada ubacis i HK u pricu da znas sta gubis/dobijas/ostajes na istom.
Po ovome frontovi vec imaju svoje snagase a sa HK bi i ostalih 5 zvucnika dobilo svoje ext pojacalo.
Iz licnog iskustva i 5.1 filmovi preko PL IIx (gde se samo surr kanali mixuju sa 2 na 4 zvucnika) zvuce bolje kao 7.1 nego li 5.1.

Vladavina has spoken.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 05 Mar 2013, 18:28

DejanM wrote:Prvo nasao sam ga za 850 eura sa sve transportom do Beca.
U Srbiji u audiophile.rs kosta ~1300e.
http://www.audiophile.rs/kat/prijemnici ... VR3313BKE2

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Mar 2013, 20:11

gvlada wrote:
DejanM wrote:Prvo nasao sam ga za 850 eura sa sve transportom do Beca.
U Srbiji u audiophile.rs kosta ~1300e.
http://www.audiophile.rs/kat/prijemnici ... VR3313BKE2
Cena je u medjuvremenu jos malo pala ...

edit: na zahtev vlasnika sajta link je obrisan.

na to je islo jos nekih 50 eura za transport i 12 eura osiguranje samog transporta ...

Ove Engleze mogu da preporucim ne samo zbog dobre cene vec i zbog odlicne komunikacije i brze isporuke.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 05 Mar 2013, 23:24

Cena jos malo pala... eee... gde mi zivimo u Srbiji.......

Vladavina has spoken.

Post Reply