HiFi & Professional Audio Forum  

Dayens Ampino

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Dayens Ampino

Post by DejanM » 23 Apr 2011, 22:50

Danas sam uporedio Ampino protiv mog pasivnog TVC predpojacala + DIY PP sa EL84. Samo trafoi u ovom PP sa EL84 kostaju vise od Ampina. I Ampino svira za jednu nijansu otvorenije, dinamicnije i sa nesto vise detalja. A radi se o obicnoj verziji Ampina, koja kosta 220 eura.

Ovo je zbilja pravi giant killer ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Apr 2011, 14:47

Malo iznutrica:
iznutrice.jpg
iznutrice.jpg (119.39 KiB) Viewed 1665 times
iznutrice.jpg
iznutrice.jpg (119.39 KiB) Viewed 1665 times
Trafomatic torus za napajanje ... engleski LCT elektroliti u napajanju ... dosta pazljivo odradjeni film kondovi (obmotani trakom i kucista vezana za masu) ... par tranzistora na izlazu.
ampino iznutra.jpg
ampino iznutra.jpg (119.71 KiB) Viewed 1665 times
ampino iznutra.jpg
ampino iznutra.jpg (119.71 KiB) Viewed 1665 times
Za ove novce je tesko tu nesto prigovoriti ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 Apr 2011, 11:58

Pojavila se i power varijanta. Veci trafo, nesto veca snaga ... A ima i mono varijanta:

http://www.6moons.com/audioreviews/dayens3/1.html

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 31 Oct 2011, 12:12

Kupio sam Dayens Ampino stereo power amp. Radi se zapravo o Ampino design-u samo sto je ovo izlazno pojacalo pa samim tim bez pot-a, jednog para ulaznih konektora i selektora ulaza. Za uzvrat se u ovom ampu nalazi veci trafo (150 VA) i Mundorf elektroliti. Veci trafo daje i nesto vecu snagu: za nekih 10-15 W. Na samom izlazu se i dalje nalazi samo jedan par tranzistora - znaci bez vezivanja tranzistora u paralelu.

Po gabaritu je ovo pojacalo nesto duze od Ampina integralca.
Dayens Ampino Stereo Amp_.jpg
Dayens Ampino Stereo Amp_.jpg (44.23 KiB) Viewed 1436 times
Dayens Ampino Stereo Amp_.jpg
Dayens Ampino Stereo Amp_.jpg (44.23 KiB) Viewed 1436 times
Ja moram da priznam da za ove novce nisam cuo bolje pojacalo.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 04 Nov 2011, 17:05

Dejane, i za konzervu tajlandske tunjevine od 70 dinara moze da se kaze "Ja moram da priznam da za ove novce nisam jeo bolju ribu" :-)

Kako novi Dajens objektivno zvuci, bez obzira na novce ?
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Nov 2011, 18:38

PrekoBare wrote:Dejane, i za konzervu tajlandske tunjevine od 70 dinara moze da se kaze "Ja moram da priznam da za ove novce nisam jeo bolju ribu" :-)

Kako novi Dajens objektivno zvuci, bez obzira na novce ?
Odlicno.

Nisam ga direktno poredio sa drugim pojacalima pa da mogu da ti navedem konkretne primere, ali to radi zbilja dobro. Ima brzinu, attack, odlicnu dinamiku, sve je tu, detaljnost je primerena, .... ja zapravo ne mogu da mu nadjem neku posebnu manu. Jedino sto nije mnogo jak pa treba voditi racuna o osetljivosti zvucnika koji se sa njim pokrecu.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Nov 2011, 11:46

Jos nesto ... Ovo pojacalo ima veliku osetljivost i ulaznu impedansu od 100K Ohma. To ga cini pogodnim za uparivanje sa pasivnim predpojacalima. Ja sam ga slusao u kombinaciji samo sa Alps Blue potom. Zvucnici su bili Dayens Grande Piccolo (osetljivost 89 dB). To je sviralo odlicno iako Grande Piccolo nisu bas jednostavni za pokretanje (Scan Speak driveri). Transparentnost je bila odlicna (tipicno za pasivna predpojacala) ali je i dinamika bila tu. U ovoj kombinaciji, ovaj Ampino Stereo Amp je davao vrlo poletan, "svez" zvuk - otvoren, sa puno finih detalja.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Jun 2013, 10:10

Evo nakon vise od godine dana koriscenja ovog Ampino izlaznog pojacala, samo da ponovo kazem: ovo je zbilja odlicno pojacalo. Za njega su kod mene zakaceni B&W 601 S3, dok je preamp TVC+Pass B1 buffer. Kablovi su Crystal Cable Connect.

Ako ste u potrazi za integralcem odnosno za izlaznim stereo pojacalom, ovo je prva stvar koju treba da poslusate ...

Post Reply