HiFi & Professional Audio Forum  

Capital Audiofest

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Capital Audiofest

Post by sn » 09 Jun 2011, 00:14

Image

Image

Image

Image
Scenes from the 2010 Capital Audiofest

:sign http://www.capitalaudiofest.com/

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: Capital Audiofest

Post by sn » 16 Jul 2011, 00:53

Part-Time Audiophile - CAF 2011
IMG_6184a.jpg
IMG_6184a.jpg (61.56 KiB) Viewed 1931 times
IMG_6184a.jpg
IMG_6184a.jpg (61.56 KiB) Viewed 1931 times
IMG_6109a.jpg
IMG_6109a.jpg (64.61 KiB) Viewed 1931 times
IMG_6109a.jpg
IMG_6109a.jpg (64.61 KiB) Viewed 1931 times
:sign http://audiograb.wordpress.com/

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Jul 2011, 01:10

IMG_6329a.jpg
IMG_6329a.jpg (93.65 KiB) Viewed 1915 times
IMG_6329a.jpg
IMG_6329a.jpg (93.65 KiB) Viewed 1915 times
IMG_6330a.jpg
IMG_6330a.jpg (98.36 KiB) Viewed 1915 times
IMG_6330a.jpg
IMG_6330a.jpg (98.36 KiB) Viewed 1915 times
.. ako ste pogledali link u gornjem postu, sigurno ste i ovo iznad videli; dakle, ubuduce za kablove do zvucnika ce vam trebati dalekovodi.. a ako su vam kutije u drugoj sobi, mozda i neka trafo stanica usput..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jul 2011, 10:20

Onaj gramofon gore, sto ima tanjir koji kao da je napravljen od bakra, jeste TW-Acoustic Raven Black Night. U Minhenu, na sajmu ove godine, je bio samo izlozen i nije svirao. Deluje interesantno ...

Sto se kablova tice ... tu ocigledno preovladava filozofija da je kod kablova najbitnija izolacija. Znaci koristi se bakarna zica velike cistoce ali se onda koriste posebni materijali kao izolatori. Postoji verovanje kod nekih konstruktora da je ta izolacija vaznija i od same geometrije kabla. Tako se onda koriste razni egzoticni materijali: vuna, svila, razne vrste plastike, itd. U ovom slucaju se izgleda radi o nekoj vrsti celofana ili neceg slicnog. Taj izolator je ocigledno veoma nepraktican jer je ne-elastican, pa zbog toga dodatne drvene konstrukcije za "pridrzavanje" tih kablova. Bilo bi interesantno cuti kako to svira ...

Onaj veliki preamp je nemacki MBL Vorverstaerker 6010D - najbolji njihov preamp iz Reference serije. To cudo sam slusao u kompletnom MBL sistemu vise puta. Interesantno je kod ovog preampa, verovali ili ne, da i pored ovolike velicine, u sustini to jeste preamp sa samo jednim pojacavackim stepenom u izlazu. Na zalost blize detalje o njegovoj konstrukciji ne znam ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jul 2011, 11:33

Primetite jos jednu stvar: nijedna komponenta HiFi sistema ne stoji na podu: niti jedan kabl, cak i produzni za struju ima svoj drveni nosac koji ga odvaja od poda.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Jul 2011, 12:24

Ono sto mene zanima kod ovog gramofona je ovaj pogonski motor sa 3 rotora, tj. kako je to realizovano, da li je jedan rotor pogonski (recimo onaj unutrasnji) a druga dva slobodna, ili je to neka druga varijanta, ne verujem da su to tri motora koja su spregnuta..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jul 2011, 14:39

sn wrote:Ono sto mene zanima kod ovog gramofona je ovaj pogonski motor sa 3 rotora, tj. kako je to realizovano, da li je jedan rotor pogonski (recimo onaj unutrasnji) a druga dva slobodna, ili je to neka druga varijanta, ne verujem da su to tri motora koja su spregnuta..
Pa obicno se radi o sinhronim AC motorima koji rade istovremeno, dajuci zajedno bolji obrtni moment. Ja na slici vidim samo dva remena pa predpostavljam da se radi o dva sinhrona motora koja rade. Moguce je da je ostavljeno mesto i za treci - recimo kao neki upgrade.

Smatra se da je pogon realizovan pomocu 2 motora, vec veoma visoka klasa gramofona. Transrotori recimo, sa 2 motora, obicno kostaju preko 10.000 eura ... Gramofoni sa 3 sinhrona motora su prilicna retkost i nema ih puno na trzistu. To su onda i jako skupe varijante. Jedan primer je Audio Note TT-3. Ovaj AN ima i posebna napajanja za svaki od ta 3 motora. Pri tome, bar tako pise u dokumentaciji za AN TT-3, ovi motori su tako spregnuti da povecavaju inerciju tanjiru a da pri tome sam tanjir ne mora da bude veliki i masivan. Na taj nacin je moguce dobiti gramofonski mehanizam koji ce da se ponasa kao da ima dzinovski i jako tezak tanjir, a da je pri tome lagan za okretanje. Iskren da budem, nisam bas siguran da razumem tu pricu do kraja, ali zvuci dobro ...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Jul 2011, 15:13

Deki, kako vidis dva kad remen ide preko sva tri rotora? - nebitno, mislim da je sa tri remenice (motora) dobijena samo bolja kontrola trenja, remen ima mnogo manje sanse da prokliza sto omogucava brzi start tanjira, ali ce kasnije raditi isto kao i sa jednim motorom; minus je i to sto se taj remen tri puta vise savija, sto mu smanjuje i radni vek.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Jul 2011, 16:26

Generalno, prostiji mehanizmi su uglavnom bolji, ili bar trajniji. Moje vidjenje dobrog pogona gramofona izgleda ovako: Sasvim je dovoljan jedan jaci i kvalitetniji motor za pogon sa vecom remenicom, recimo oko fi=30mm. Sa time dobijamo mnogo manje savijanje remena, manju brzinu motora (jer smo sa vecom remenicom dobili vecu obimnu brzinu) i ono sto je bitno je da je povrsina naleganja remena veca od sve tri zajedno od ovih gore na slici, sto znaci nema proklizavanja pri brzem startu (negde i zaustavljanju) tanjira.
Svaka druga varijanta sa 2-3 motora ili 2 remena po meni nema smisla, jer bilo koji od motora (ili njihova elektronika) ako 'popusti' kocice ona dva, kao i ako se jedan od remena olabavi ranije, ometace onaj drugi, sto ce odmah uneti smetnje u brzini (zvuku), koja treba uvek da bude konstantna.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jul 2011, 17:32

sn wrote:Deki, kako vidis dva kad remen ide preko sva tri rotora? - nebitno, mislim da je sa tri remenice (motora) dobijena samo bolja kontrola trenja, remen ima mnogo manje sanse da prokliza sto omogucava brzi start tanjira, ali ce kasnije raditi isto kao i sa jednim motorom; minus je i to sto se taj remen tri puta vise savija, sto mu smanjuje i radni vek.
U pravu si - sad sam malo bolje pogledao ... radi se o jednom kaisu koji ide preko sva tri tocka ...

Ako se pogleda na njihovoj stranici:

http://www.tw-acustic.de/laufwerke/rave ... index.html

tu pise da se ovde radi o 3 motora.

Mislim da prednost koriscenja 3 motora umesto jednog nije samo u pocetnom momentu pokretanja tanjira. Oni ovde ne iznse detalje ali pricaju o ravnomernijem obrtanju ... Kako se vrsi sinhronizacija rada ovih motora - to je cini mi se jedno od kljucnih problema koje treba resiti.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 07 Aug 2011, 13:03

jos zanimiljivosti sa ove i drugih manifestacija se moze ovde videti;

:sign http://www.unitedhomeaudio.com/
023.jpg
023.jpg (62.2 KiB) Viewed 1679 times
023.jpg
023.jpg (62.2 KiB) Viewed 1679 times
tra.jpg
Trakasi su i dalje aktuelni.. kao i Roberta recimo..
tra.jpg (133.2 KiB) Viewed 1679 times
tra.jpg
Trakasi su i dalje aktuelni.. kao i Roberta recimo..
tra.jpg (133.2 KiB) Viewed 1679 times

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 11 Sep 2011, 20:31

..i dalje o aktuelnim trakasima.. :)
trk.jpg
trk.jpg (151.73 KiB) Viewed 1612 times
trk.jpg
trk.jpg (151.73 KiB) Viewed 1612 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Sep 2011, 10:06

:D

Koji trakasi ?

:D

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 12 Sep 2011, 14:12

a..da, ova crvena boja udara u oci pa se teze primecuju..

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Capital Audiofest 2012

Post by sn » 04 Jan 2012, 16:44

Welcome to the 2012 Capital Audiofest!

The 2012 CAF will be held at the Crown Plaza Hotel in Rockville, MD just minutes north of Washington DC. Our 2011 event had lots of traffic from our regional audiophile friends and also had many returning exhibitors along with the addition of many more we all know and love so must have done something right!

The rooms of this venue are oriented well for most any audio system and will accomodate intimate up to large scale systems. The rooms are furnished with carpeted floors, solid masonary walls and nine feet high ceilings throughout. For more information on the floor plans and room types please view the Venue Information page or contact CAF.

The CAF 2012 will include quality audio ranging from the affordable to the exotic as well as vacuum tube and transistor equipment and analog and digital playback sources. Food and beverage are available from the hotel and many nearby restaurants and pubs. On Sunday AM there is an open-air tailgate Audio Swapmeet on the rear parking lot grounds where we hope you will buy and sell audio gear and hifi related electrical parts and components as well as vinyl LP records etc.
:sign http://www.capitalaudiofest.com/

Post Reply