HiFi & Professional Audio Forum  

Minhen HiFi Show, Maj 2012

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Minhen HiFi Show, Maj 2012

Post by DejanM » 11 May 2012, 22:09

pecass x wrote:Da se vratimo na sajam :slus

Best Buy (shodno nekom realnom budzetu) po vasem misljenju je ?

A van kategorije je?
Audioplan Kantata (3200 eura za par) sa Jadis elektronikom. Ovo su ozbiljno dobri zvucnici koji sviraju daleko iznad kategorije u kojoj pripadaju po ceni. Dosta su osetljive (rade dobro sa lampaskim PP pojacalima), izgledaju dobro i iako zahtevaju da budu nesto odmaknuti od zida ispostavlja se da njihovo pozicioniranje i nije toliko kriticno.

Ovi zvucnici su na mene ostavili jako dobar utisak (kao sto je to ranije bio i sa ostalim Audioplan zvucnicima) - kada ih cujete postavite sebi ono cuveno pitanje: "Why pay more ?"

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 12 May 2012, 09:09

first wrote:Već treću godinu za redom sistem Progressive Audio (sa manjim izmenama) na Minhenskom sajmu ostavlja sjajan utisak.
Zaista odlično svira i po mom mišljnju je uvek među najboljim sistemima koji se tamo mogu čuti. Morao sam da ga pomenem.
Progresiv Audio.jpg
To svira dobro zbog Rack-a na kojemu su postavljene :oky

Pozz

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 12 May 2012, 09:16

Zaista odlicno,
Uzivam sto sam clan ovog foruma i imam priliku da se druzim sa finim ljudima

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 May 2012, 10:17

kamen wrote:
first wrote:Već treću godinu za redom sistem Progressive Audio (sa manjim izmenama) na Minhenskom sajmu ostavlja sjajan utisak.
Zaista odlično svira i po mom mišljnju je uvek među najboljim sistemima koji se tamo mogu čuti. Morao sam da ga pomenem.
Progresiv Audio.jpg
To svira dobro zbog Rack-a na kojemu su postavljene :oky

Pozz
A to najbolje znaju oni koji ga poseduju ... :D :D :D

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 12 May 2012, 19:54

Kao u filmovima znanstvene fantastike iz šezdesetih.
Pravit ću se da ne vidim cijenu.
Ja sam se najviše zagledao u one lampe, tj. na fotografiju koja se nalazi prije onog prevrnutog stola.
Nisu loše ni one dvije lampe prije kolača, ali mislim da prekratko traju.
Skoro sam upitao jesu li oni torensovi gramofoni novije proizvodnje, nadajući se da se netko vratio tom dizajnu.
Mogli su blizu ona dva magnetofona još staviti i stelu (ne mislim na pivu).

Dobar materijal za bujnu maštu voajera koji o tome mogu samo sanjati.

vonklop
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by vonklop » 13 May 2012, 14:00

Da li neko zna koji zvucnik je bio u kombinaciji sa EAR sistemom na sajmu?
Hvala za odgovor

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 13 May 2012, 19:02

vonklop wrote:Da li neko zna koji zvucnik je bio u kombinaciji sa EAR sistemom na sajmu?
Hvala za odgovor
Neki americki ... nikad nisam cuo za tu firmu. Lik mi je promumljao nesto na teksaskom engleskom tako da ga nista nisam razumeo. Ali su zvucnici odlicni: brzi, otvoreni, ... rade sa EAR 861 kao da su pravljeni jedno za drugo ...

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 14 May 2012, 00:22

davis?

vonklop
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by vonklop » 14 May 2012, 06:21

Hvala za trud,
zvučnici su bili Rockport teh. Mira speakers.
Pozdrav

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 14 May 2012, 07:42

vonklop wrote:Hvala za trud,
zvučnici su bili Rockport teh. Mira speakers.
Pozdrav
Hvala tebi na informaciji ... :cafe

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 16 May 2012, 17:21

gledajuci koncept tog martion orgon zvucnika, sasvim sam siguran da on ne svira dobro zato sto je horna - u tom domenu ima bas ozbiljnih kompromisa koji se vide analizom slike - nego zbog drugih stvari.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 16 May 2012, 18:55

lautrecred wrote:gledajuci koncept tog martion orgon zvucnika, sasvim sam siguran da on ne svira dobro zato sto je horna - u tom domenu ima bas ozbiljnih kompromisa koji se vide analizom slike - nego zbog drugih stvari.
Ni jedan koncept sam po sebi nije garancija dobrog zvuka, pa zašto bi to onda bile i horne.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 May 2012, 18:54

Imali smo priliku da u jednoj odvojenoj prostoriji poslusamo prototip novih Martion horni. Radi se o horni sa samo jednim driverom, koji pokriva od 350 Hz do iznad 20 KHz. Ima u sebi ugradjeno pojacalo - znaci radi se o aktivi. Neophodan je i subwoofer da bi se pokrilo podrucje ispod 350 Hz i za ovu priliku koriscen je Orgon subwoofer (samo jedan komad) - to je zapravo 18-inchni dinamicki woofer koji se ugradjuje u aktivne Orgon horne. U zavrsnoj verziji ce biti napravljen poseban subwoofer za ove horne i prodavace se u varijanti sa jednim ili sa dva subwoofera.

Martion mi rece da je uspeo gotovo nemoguce - da sa samo jednim driverom pokrije toliki frekventni opseg i da prakticno ima samo jedan izvor zvucnog talasa ali da zbog toga ta horna nece imati onakve rezerve kao sto ih ima Orgon. Projektovana cena ce biti negde oko 20.000 eura za par.

Bilo-kako-bilo ovaj prototip je svirao dobro i meni se dopao otvoren, dinamican i transparentan zvuk koji je izlazio iz ovih ne mnogo velikih truba. Zvuk nije bio na nivou Orgon-a ali je bio dobar. Jako dobar ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 May 2012, 12:48

Novi Kuzma Stabi M je privukao dosta paznje ...
Kuzma Stabi M.jpg
Kuzma Stabi M.jpg (167.09 KiB) Viewed 1171 times
Kuzma Stabi M.jpg
Kuzma Stabi M.jpg (167.09 KiB) Viewed 1171 times

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 21 May 2012, 13:35

DejanM wrote:Imali smo priliku da u jednoj odvojenoj prostoriji poslusamo prototip novih Martion horni. Radi se o horni sa samo jednim driverom, koji pokriva od 350 Hz do iznad 20 KHz. Ima u sebi ugradjeno pojacalo - znaci radi se o aktivi. Neophodan je i subwoofer da bi se pokrilo podrucje ispod 350 Hz i za ovu priliku koriscen je Orgon subwoofer (samo jedan komad) - to je zapravo 18-inchni dinamicki woofer koji se ugradjuje u aktivne Orgon horne. U zavrsnoj verziji ce biti napravljen poseban subwoofer za ove horne i prodavace se u varijanti sa jednim ili sa dva subwoofera.

Martion mi rece da je uspeo gotovo nemoguce - da sa samo jednim driverom pokrije toliki frekventni opseg i da prakticno ima samo jedan izvor zvucnog talasa ali da zbog toga ta horna nece imati onakve rezerve kao sto ih ima Orgon. Projektovana cena ce biti negde oko 20.000 eura za par.

Bilo-kako-bilo ovaj prototip je svirao dobro i meni se dopao otvoren, dinamican i transparentan zvuk koji je izlazio iz ovih ne mnogo velikih truba. Zvuk nije bio na nivou Orgon-a ali je bio dobar. Jako dobar ...
Meni se nije baš dopalo kako su radile te male horne. Zvuk me nije posebno privukao, tako da sam odslušao samo dve numere,
ali se i za to kratko vreme moglo primetiti da postoje zvučni limiti koji su ograničavajući faktor za neku ozbiljniju zvučnu
prezentaciju. To još više dolazi do izražaja posle slušanja velikih Orgon horni, mada i cena od 20K € za ove male nije uopšte
naivna i za taj novac se ipak očekuje malo bolji zvuk.

Evo i jedne slike da se vidi kako izgledaju te prototip „trubice“
Martion.jpg
Martion.jpg (191.99 KiB) Viewed 1107 times
Martion.jpg
Martion.jpg (191.99 KiB) Viewed 1107 times

Post Reply