HiFi & Professional Audio Forum  

Gary Burton @ Porgy, 22.11.2010

CD, DVD, Blu-Ray, HD i Vinil izdanja, komentari filmova i koncerata
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Gary Burton @ Porgy, 22.11.2010

Post by DejanM » 27 Nov 2010, 09:34

Bio sam na koncertu Gary Burtona, odrzanom u beckom jazz clubu Porgy & Bess ... Postava je bila:

Gary Burton: vibraphone
Julian Lage: guitar
Scott Colley: bass
Antonio Sanchez: drums

Pored Burtona, od ovih muzicara sam ranije cuo samo za Sancheza, koji vec nekoliko godina svira sa Metheny-ijem ... Ostala dvojica su mladi muzicari, bez nekog veceg internacionalnog renomea ....

Prvo samo par reci o Sanchezu - bubnjar neobicnog, melodicnog i pomalo spiritualnog nacina sviranja bubnjeva. Nikada nisam cuo tako nesto ... Sanchez je demonstrirao i odlicnu tehniku i brzinu - to nije problem, ali njegova izuzetna sposobnost da kontrolise intenzitet udarca, njegova medlodicnost u sviranju i pre svega neobicno precizno bubnjanje, su ucinili ovo vece drugacijim od svega sto sam slusao u zadnje vreme ... Zbilja izuzetan muzicar ...

Drugi muzicar koga bih pomenuo jeste meni potpuno do sada nepoznati Julian Lage. Svirao je uglavnom akusticnu gitaru i demonstrirao zbilja zavidnu tehniku. Na momente je u Mcloughlin fazonu ispaljivao brze baraze, ali sve u svemu odlican gitarista i ja sam gotovo siguran da cemo za njega u buducnosti jos dosta cuti.

Gary Burton, ili bolje reci profesor Gary Burton (poznat je i kao odlican predavac), je odsvirao, i pored svojih poodmaklih godina, jedan sjajan koncert. Drzeci u ruci 4 palice, Gary je demonstrirao kako vibrafon moze da zvuci melodicno i harmonicno, kako moze da bude ritmican isntrument, kako ... zapravo Gary moze na vibrafonu da odsvira sve.

Svirali su preko dva i po sata efektivno (bila je jedna polucasovna pauza)... 3 bisa ... zbilja sjajan nastup.

P.S. Gary Burton ce sa ovim svojim quartetom ubrzo u studio da snime CD. To treba kupiti ....

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Gary Burton @ Porgy, 22.11.2010

Post by DejanM » 27 Nov 2010, 09:46

Neko je na koncertu ocigledno imao i kameru pa je neke stvari sa ovog nastupa vec postovao na YouTubu:

http://www.youtube.com/watch?v=VEFDD-EFGIA

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 27 Nov 2010, 11:06

DejanM wrote:Bio sam na koncertu Gary Burtona, odrzanom u beckom jazz clubu Porgy & Bess ... Postava je bila:

Gary Burton: vibraphone
Julian Lage: guitar
Scott Colley: bass
Antonio Sanchez: drums

Pored Burtona, od ovih muzicara sam ranije cuo samo za Sancheza, koji vec nekoliko godina svira sa Metheny-ijem ... Ostala dvojica su mladi muzicari, bez nekog veceg internacionalnog renomea ....
Gary Burton je formirao novu grupu 2004 godine u kojoj je od početka bio gitarista Julian Lage i od tada je stalni član postave.
Ako uživaš u muzici Gary Bartona, preporučio bih ti da potražiš odličan album Next Generation koji osim sjajnih muzičkih numera
odlikuje i vrhunska produkcija. Naravno, tu je i Julian Lage.
Možda je ovo moglo da ide i u temu „Šta se sluša“ ali može i ovde. Za svaku preporuku.
Attachments
Gary Burton - Next Generation.jpg
Gary Burton - Next Generation.jpg (28.29 KiB) Viewed 987 times
Gary Burton - Next Generation.jpg
Gary Burton - Next Generation.jpg (28.29 KiB) Viewed 987 times

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Nov 2010, 12:00

Svakako cu pokusati da nabavim ovaj CD ... Naime za vreme koncerta, Gary je svirao i neke stare stvari jos iz vremena sa Jarrettom ... To je zbilja zvucalo fenomenalno. Zato sam resio da malo obnovim secanja i potrazim njegove stare albume sa Jarrettom. Drugar, koji je bio sa mnom na koncertu, mi je skrenuo paznju na ovo:
album.jpeg
album.jpeg (50.16 KiB) Viewed 792 times
album.jpeg
album.jpeg (50.16 KiB) Viewed 792 times
Album se zove Like Minds a sviraju Holland, Metheny, Corea, Haynes, i naravno Burton. Zbilja odlicna svirka ...

Tako da si odlicno uleteo sa ovim predlogom, jer se upravo bavim pretrazivanjem starih Burton albuma ...

Post Reply