HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Cloud Atlas

CD, DVD, Blu-Ray, HD i Vinil izdanja, komentari filmova i koncerata
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Cloud Atlas

Post by DejanM » 16 Feb 2013, 12:17

Pogledah tek juce ovaj film koji nije naisao bas na neki prijem. Bar ovde u Becu je film prilicno brzo iscezao iz bioskopa, sto ukazuje na relativno slabu posetu. Film traje oko 3 sata i predstavlja prvi film brace (?) Warshowski nakon Matrixa, gde su sami potpisali i reziju filma. Osim toga film ima neobicnu strukturu jer prati nekih sest prica, koje se desavaju na razlicitim mestima i u razlicitim vremenskim razdobljima.

Meni se medjutim film dopao. Nacin povezivanja ovih prica, pronalazenja niti koja ih povezuje, mi se cini intrigantnim. Zahvatili su veoma veliku temu i nacin kako su pokusali da je tretiraju jeste kompleksan i dosta sveobuhvatan. Zadatak ni malo lak a jos manje zahvalan - za ocekivati je bilo da ce biti nerazumevanja. Ali cini mi se da je bilo vredno pokusati ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Cloud Atlas

Post by sdanicic » 18 Feb 2013, 12:15

DejanM wrote:Pogledah tek juce ovaj film koji nije naisao bas na neki prijem. Bar ovde u Becu je film prilicno brzo iscezao iz bioskopa, sto ukazuje na relativno slabu posetu. Film traje oko 3 sata i predstavlja prvi film brace (?) Warshowski nakon Matrixa, gde su sami potpisali i reziju filma. Osim toga film ima neobicnu strukturu jer prati nekih sest prica, koje se desavaju na razlicitim mestima i u razlicitim vremenskim razdobljima.

Meni se medjutim film dopao. Nacin povezivanja ovih prica, pronalazenja niti koja ih povezuje, mi se cini intrigantnim. Zahvatili su veoma veliku temu i nacin kako su pokusali da je tretiraju jeste kompleksan i dosta sveobuhvatan. Zadatak ni malo lak a jos manje zahvalan - za ocekivati je bilo da ce biti nerazumevanja. Ali cini mi se da je bilo vredno pokusati ...

Mnogo sam vise uzivao i lakse ispratio radnju "Cloud Atlasa" nego film "Inception" sa Leonardom Di Capriom.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Cloud Atlas

Post by DejanM » 18 Feb 2013, 14:27

Meni Inception deluje dosta neubedljivo. Sama prica je komplikovana (sto je manji problem) ali i neuverljiva - nijednog trenutka nisam bio uvucen u tu pricu, vec sam je uvek posmatrao sa distance jer je sve bilo pomalo "vestacki" ispricano. Kod Cloud Atlasa je prica takodje kompleksna ali ispricana na jedan daleko uverljiviji nacin i ja sam bio uvucen u njenu radnju.

Post Reply