HiFi & Professional Audio Forum  

Audial AYA II S/PDIF & USB DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Audial AYA II S/PDIF & USB DAC

Post by sdanicic » 26 Aug 2008, 22:33

Pozajmio sam od Pedje Rogica na slusanje Audial AYA II DAC, pa me interesuje da li ga je neko od vas imao prilike cuti do sada, kako bi mogli malo da razmenimo slusna iskustva?

http://www.audialonline.com/ayaII/index.php

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Audial AYA II S/PDIF & USB DAC

Post by sdanicic » 27 Aug 2008, 22:30

Da repliciram samom sebi - ova Aya II je do (j) aja.

Prikljucio sam ga na svoj 4,5 godine star multipraktik Pioneer 565-A koji je cini se doziveo "drugu" zvucnu mladost sa Aya-om \:D/

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 30 Aug 2008, 09:14

AYA-u II nisam slusao ali zato imam "obicnu" AYA-u. I ona svira do (j) aya :D :D . Ja licno vise volim prirodniji i neuporedivo analogniji zvuk TDA1541A od raznih novih hiper detaljnih i sterilnih DAC-ova. AYA prosto svira muziku, nista ne odskace, nista ne odvlaci paznju, sve je na svom mestu...

Ne znam kakav je taj 656 kao CD transort, kazu da je 757 odlican. Trenutno kao transport koristim Philips CD820 koji je u stock stanju losiji (kao CD transport) u odnosu na upgradeovani Marantz CD4000 (koji sam prodao ](*,) ](*,) ](*,) ). U planu je da se na Philipsu odradi upgrade digitalnog izlaza...

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 Aug 2008, 10:37

Model 565-A je pre nekih 4-5 godina kada se pojavio redom dobio svuda vrlo dobre do odlicne kritike, i ja sam ga na osnovu toga i uzeo za sebe.

http://www.pioneer.co.uk/uk/products/ar ... index.html

Evo posle 4 godine rada kod mene, to svira (da kucnem u drvo) bez problema.

Britanska fimra Townshend je iskristila ovaj model kao bazu za svoj multiplejer model TA565 (inace takodje odlicno ocenjen u stampi i na forumima)

http://www.townshendaudio.net/index.php ... Itemid=151

i to sve prodaje po ceni od 2500 funti (sto ce reci negde oko 3750 evrica) zvanicno.

Ja cu dobiti jos jedan (ali konceptualno i konstrukcijski savim drugaciji) DAC sledece nedelje, takodje domace proividnje, pa ce bit lepo da se onda dva DAC-a stave jedna pored drugoga u slusni test.

Ali ova Aya II je zaista toliko muzikalna, neocekivano ali ne i apsolutno neutralna (kod mene u pojedinim numerama kao da malo boji krajnji donji deo spektra, tj. basa cini se ima vise nego sto treba), da prosto ne mogu da se odvojim od nje, nego samo menjam CD za CD-om.

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 30 Aug 2008, 19:10

sdanicic wrote: Ja cu dobiti jos jedan (ali konceptualno i konstrukcijski savim drugaciji) DAC sledece nedelje, takodje domace proividnje, pa ce bit lepo da se onda dva DAC-a stave jedna pored drugoga u slusni test.
Ako nije tajna, koji?
Nadam se da ce biti objavljen uporedni test.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 31 Aug 2008, 22:01

zare wrote:
sdanicic wrote: Ja cu dobiti jos jedan (ali konceptualno i konstrukcijski savim drugaciji) DAC sledece nedelje, takodje domace proividnje, pa ce bit lepo da se onda dva DAC-a stave jedna pored drugoga u slusni test.
Ako nije tajna, koji?
Nadam se da ce biti objavljen uporedni test.

Pa tajna je, jer i ja ne znam sta cu tacno dobiti :oops:

Domaci je proizvod, znam samo ime konstruktora (ali ne i prezime), znam da je sa lampama, a na sve ovo me je uputio Miki Zivkovic, prvi covek Teresonica-a :)

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Sep 2008, 11:15

Trenutni setup na slusanju:

Bewitch A30 (PP integralac sa Electro Harmonix KT88 lampama)
Pioneer 565-A
Audial AYA II
Digitalni kabl: Audioquest VDM-2 (sa adapterom sa RCA na BNC na ulasku u DAC, nazalost, ali nemam nista trenutno osim toga na raspolaganju pa je morao biti upotrebljen adapter)
Interkonekti: Analysis Plus Solo Crystal
Zvucnicki: Chord Epic Twin
Strujni kablovi: Oyaide Tunami (za pojacalo), Analysis Plus Power Oval za sve ostalo
Zvucnici: Harbeth Compact 7ES-3
Attachments
DSCN3821.JPG
DSCN3821.JPG (82.3 KiB) Viewed 2199 times
DSCN3821.JPG
DSCN3821.JPG (82.3 KiB) Viewed 2199 times
DSCN3819.JPG
DSCN3819.JPG (80.99 KiB) Viewed 2197 times
DSCN3819.JPG
DSCN3819.JPG (80.99 KiB) Viewed 2197 times
audial_aya2_setup.jpg
audial_aya2_setup.jpg (76.79 KiB) Viewed 2290 times
audial_aya2_setup.jpg
audial_aya2_setup.jpg (76.79 KiB) Viewed 2290 times

crni

Post by crni » 02 Sep 2008, 20:31

sad sam malo pogledao po netu i stvarno veoma ozbiljna sprava, ali ni cena mu nije mala
zare je vise puta pominjao njegov DAC kako super svira, ali se ja nesto nisam interesovao
e sad, da ce poboljsati zvuk jednog multipraktikera, to je i za ocekivati, ali sta sa malo ozbiljnijim plejerima
konkretno, pitam se koliko ce realno to unaprediti zvuk mog 505ES plejera
da li pedja daje na slusanje?

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Sep 2008, 21:31

Pedju znam par godina, tako da sam ga prosto nazvao i rekao sta mi treba i sutradan sam dobio AYA II :)

Tako da pretpostavljam da tu nema nekih problema.

A sto se tice unapredjenja konkretno tvog modela CD plejera, za pocetak treba jednostavno probati i cuti kako to zvuci sa externim DAC-om. Mislim da je rec o veoma ozbiljnom i referentnom proizvodu, kome cena mozda jeste za nase uslove jaca od ocekivane, ali mislim da bi se tu moglo malo "prijateljski" porazgovarati o istoj. Trenutno cekam da dobijem Kimber 75 omski digitalni kabl (ovaj sto mi je dao Pedja je neki no-name DIY, koristim pozajmljeni Audioquest VDM-2) pa ocekujem i tu promene u zvuku.

Inace sjajan sajt firme Vacuumstate (ali pre svega za one koji su u US i Kanadi) koji radi full upgrade starijih modela CD i SACD plejera je na:

http://www.vacuumstate.com/fileupload/SACD_2005.pdf

Recimo da uskoro spremaju da ponude i upgrade za moj multipraktik Pioneer 565-A.

Takodje Trends Audio planira za kraj jeseni njihov DAC, ako je suditi po njihovom T-Ampu i USB DAC-u, to moze da bude strasno dobar komad opreme za i vise nego pristojne pare.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 05 Sep 2008, 11:47

Jos malo slika
Attachments
ayaII-front.jpg
ayaII-front.jpg (57.37 KiB) Viewed 998 times
ayaII-front.jpg
ayaII-front.jpg (57.37 KiB) Viewed 998 times
ayaII-rear.jpg
ayaII-rear.jpg (84.51 KiB) Viewed 995 times
ayaII-rear.jpg
ayaII-rear.jpg (84.51 KiB) Viewed 995 times
ayaII-int2.jpg
ayaII-int2.jpg (107.52 KiB) Viewed 2187 times
ayaII-int2.jpg
ayaII-int2.jpg (107.52 KiB) Viewed 2187 times

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Sep 2008, 16:04

Vrlo zanimljivo! I cijena je pristijna.

Da li je neko slusao The Model?
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 05 Sep 2008, 16:15

Ne znam da li Pedja trenutno imam "Model" za slusanje. Pitacu ga za "Model" kada budem za vikend mu vracao Ayu II.

Ali dobio sam kao sto sam najavio jedno "cudoviste" od DAC-a odavde iz Beograda (nekih 10 kg tezine, ovako odoka), sa lampama, itd. Firma "Miraudio", a model je "Sempre".

On bi trebao da mzoe da ide na direktan test "1 na 1" sa "Modelom" , jer mi se se cini da su tu vrlo blizu po performansama, odnosno gravitiraju veoma slicnoj "ciljnoj grupi".

Aya II je ipak pored sjajnog zvucnog utiska i otvorene preporuke (uz par manjih nedostatka po mom misljenju i to pre svega kod onih zaista komplikovanijih materijala tipa koncerata za klavir i orkestar), ipak za jedan dobar nivo ispod u poredjenju sa "Sempreom", odnosno "Modelom". Barem ovako za pocetak gledajuci uredjaje konstrukcijski, a i po gabaritima :)

Vise detalja od ponedeljka - danas cu da spojim "Sempre" kod mene na sistem, pa cu da cujem kako ce da reprodukuje materijal koji sam prethodnih dana slusao sa Aya-om II.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 05 Sep 2008, 16:35

Super, ako bude prilike sljedece ljeto rado bih ih licno poslusao.

Sve vise i vise se interesujem za ideju, NAS, SqueezBox, DAC tako da mi treba jedan solidan DAC. The Model mi je zapao za oko zbog balansiranog izlaza.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 05 Sep 2008, 18:14

ninja wrote:Super, ako bude prilike sljedece ljeto rado bih ih licno poslusao.

Sve vise i vise se interesujem za ideju, NAS, SqueezBox, DAC tako da mi treba jedan solidan DAC. The Model mi je zapao za oko zbog balansiranog izlaza.
ninja ti baš imaš vremena do sledećeg leta da dobro razmisliš i poslušaš do tada razne modele DAC-a.
A ko zna, možda do tada izađe i AYA III koja bi imala balansirane izlaze, pa eto sreće,.... :D

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 05 Sep 2008, 19:45

Osim ako se ninja nije preselio na juznu hemisferu (Australija, Tasmanija, Novi Zeland), a tamo leto je krajem kalendarske godine :D

Ali mislim da je ninja ipak i dalje na dalekom severu :-"

Sutra cu da vratim AYA II pa se nadam da ce Pedja imati malo vremena da popricamo oko ovog modela, a eventulano i da cujem sta sprema u narednom periodu

Post Reply