HiFi & Professional Audio Forum  

muzicki server - moje konacno resenje za izlaz

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: muzicki server - moje konacno resenje za izlaz

Post by prophet » 24 Jan 2011, 20:58

PrekoBare wrote:Nabavi PCI RISER CARD to je par eura i resio si problem. To i Meridian Soloo radi :-)

http://www.google.ca/images?hl=en&sourc ... =PCI+riser+

pazi, ima leva i desna, vidi na koju stranu ti treba. ima i PCI i PCI-e. Ne znam koju RME karticu da kupis, PCI ili PCI-e, ja sam kupio PCI jer sam nasao jeftinije.
To je ono što mi treba.

PrekoBare wrote:Ja ne koristim Foobar pa bi svako poredjenje koje bih ti dao bilo neprecizno. Kod mene Windows 7/JRIVER MC15 svira bolje sa WASAPI. Pored toga koristim i opciju PLAY FROM MEMORY gde MC baferuje minut-dva muzike u memoriju.

Windows 7 ima potpuno preradjen nacin kako barata sa zvukom, tako da mislim da to treba iskoristiti.
Jos nesto. Za maksimalnu iskoriscenost treba razmisliti o opciji

1. 2 ista memorijska cipa
2. Dodatni USB stick za memory boost
3. ostaviti Windowsu 7 da sam odredi velicinu swap fajla.

Kad se ovo napravi, W7 radi kako je zamisljen.

Moje iskustvo je da W7 "iz kutije" svira bolje nego XP3 na kome sam proveo dane stelujuci ga i gaseci servise i opcije.

Ali opet kazem, to je moje iskustvo, na mom hardveru. Najbolje napravi dual boot XP3/W7PRO pa vidi sta bolje radi na tvom hardveru i zadrzi sta svira bolje.
Za podešavanje W7 ću te malo iscimati u dogledno vreme, ako nemaš ništa protiv.

BTW, kakva je situacija sa Panasonic SA-RX risiverima? Sećam se da si ranije pisao o tome.

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 24 Jan 2011, 22:19

prophet wrote: BTW, kakva je situacija sa Panasonic SA-RX risiverima? Sećam se da si ranije pisao o tome.
Moje iskustvo sa SA-XR45 je jako dobro, pod uslovom da se koristi samo digitalni ulaz i to opticki za PC zbog galvanske izolacije.
S obzirom da moze da se koristi jeftina PCI kartica koja daje bitperfect izlaz, to je po mom misljnju mnogo muzike za malo para,
pod uslovom da se koriste jako osetljivi zvucnici i uopste ne korite analogni ulazi.
Ja ga nisam koristio ni za biamping, izgleda da mu PS nije dovoljno jak da potera cetiri kanala. Cuvam ga kao rezervu.
First je imao lose iskustvo sa nekim drugim modelom SA-XR tako da obavezno probaj pre kupovine da li ti lezi ili ne.

Ja sam se do daljnjeg smirio i vreme koristim u sredljivanju i slusanju kolekcije a ne vise cackanju po kutiji :-) kao ranije.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 24 Jan 2011, 22:32

Kakav je ovaj Panasonic, ima ga kod nas:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/panas ... 55e-k.html

Meni ne treba opcija biwiering pa me zanima kako radi na običnom stereu?
Kako se povezuje ova "dual drive" varijanta - dva izlaza po zvučniku bez biwiering-a?
Kutije su 90db osetljivosti i to nije problem, problem je bas od 30 cm kome treba dosta ampera da bi se pokrenuo. Kakvi su u takvim situacijama?
Ovo te pitam jer ne postoji mogućnost probe pojačala, nije nigde izloženo, kupuje se na slepo.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Jan 2011, 11:23

prophet wrote:Kakav je ovaj Panasonic, ima ga kod nas:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/panas ... 55e-k.html

Meni ne treba opcija biwiering pa me zanima kako radi na običnom stereu?
Kako se povezuje ova "dual drive" varijanta - dva izlaza po zvučniku bez biwiering-a?
Kutije su 90db osetljivosti i to nije problem, problem je bas od 30 cm kome treba dosta ampera da bi se pokrenuo. Kakvi su u takvim situacijama?
Ovo te pitam jer ne postoji mogućnost probe pojačala, nije nigde izloženo, kupuje se na slepo.
Auh, pa gde ga nađe. Uz to još nov novcat. Ovo kažem jer je u pitanju model star oko 6-7 godina, odavno se više ne proizvodi.

Negde krajem 2006 ili početkom 2007 sam kupio SA-XR58 http://www.audio.de/testbericht/panason ... 14223.html
To je u to vreme bio njihov najnoviji model, što je u suštini savremenija verzija modela 57, a taj je zamenio ovaj model SA-XR55.
Nije mi jasno zašto ti je baš ovo zapalo za oko, ali za sve ove modele je zajedničko da ih je pregazilo vreme.

SA-XR58 koji sam u to vreme kupio (koštao oko 550€) se zadržao kod mene svega 6-7 dana. Takođe se nije mogao čuti pre kupovine, a privukle su me opcije
kojima je raspolagao. Bio je jedan od prvih AV risivera sa HDMI ulazom/izlazom, Bi-amping opcijom i novim dekoderima. Međutim, zvučno je to
bio težak promašaj. Koliko se sećam to je D klasa, koja po mom mišljenju uvek manje ili više sintetički zvuči, a pogotovo se to može reći za uređaje iz
niže klase kao što je to ovaj Panasonic. Naravno da se od tada D klasa usavršavala, ali još to nije na nivou koji bi bio po mom ukusu. Neka pojačala koja
sam čuo u poslednje vreme iz D klase pokazuju da napredak postoji, ali su to uređaji koji su prilično skupi.

Sve u svemu taj Panasonic koji si pronašao, po mom mišljenju nije vredan ni tog novca koliko košta, mada se mora priznati da je jeftin. Niti je osposobljen
za prihvat savremenih formata u okviru kućnog bioskopa, niti zvučnim kvalitetima može zadovoljiti čak i prosečne kriterijume. To je moje mišljenje.

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 25 Jan 2011, 15:18

Panasonic je poceo seriju digitalnih risivera (bolje receno pojacanih DAC-ova) sa XR-10 i taj im je izgleda bio jos najboljeg zvuka za stereo. Onda su izbacili SA-XR45 i SA-XR70 i po svemu sudeci tu je bio kraj dobrom zvuku, shavatili su da daju dobre stvari za dz. i onda promenili politiku. Sada koliko znam vise i ne prave risivere u D klasi. Za HTPC nijedan nije bio dobar jer su bili preslabi.

Posto su 250 evrica tvoji a besplatni saveti nasi, pridruzujem se First-u u predlogu da obidjes u najsirem luku.

Volter

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 25 Jan 2011, 17:28

Hvala na savetu, zaobići ću tu varijantu. Gde je na forumu tj. u kojoj temi First komentarisao ove risivere?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Jan 2011, 17:35

prophet wrote: Gde je na forumu tj. u kojoj temi First komentarisao ove risivere?
...evo napisah ti iznad komentar, to je čak nešto više nego što sam svojevremeno tamo na onom forumu napisao.
Ako te još nešto zanima, pokušaću da odgovorim, ali mislim da ti i ovo može biti dovoljno...

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 25 Jan 2011, 18:42

ninja wrote:Jeli neko zna da li ima neki "fin" nacin da se PCI interna zvucna kartica prikopca na laptop?
Rado bi uzeo neki laptom umesto stacionarnog, samo nisam nasao dobar nacin da iskoristim RME uz laptop.

Pokusao sam da googlam ali nisam nista pametniji posle toga?

Au, sad me podseti na onaj vic kad je politicar (ubaci ime po izboru) dosao na otvaranje najsavremenije fabrike mesnih preradjevina. Tehnolog mu objasnjava kako je sve automatizovano, na liniju se ubaci svinja a izlaze upakovane kobasice. A jel mozete vi da ubacite kobasicu a da izadje svinja na drugoj strani - ceri se politicar u kameru. Ne mozemo, gospodine, to je samo Vas otac mogao, rece skruseno tehnolog.

Postoji PCI-e>USB adapter ali ne i PCI>USB. Takodje ti je i PCMIA mrka kapa kao opcija, postoje adapteri da se PCIMIA koristi na PC-ju ali ne i da se PCI utakne u PCMIA.

Nema ti druge nego da za laptop kupis drugu karticu najbolje FIREWIRE.

Volter

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 25 Jan 2011, 19:02

Sve što poželite. Prelistati "Products"

:sign http://www.magma.com/pciexpansion.asp

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 25 Jan 2011, 20:36

sn wrote:Sve što poželite. Prelistati "Products"

:sign http://www.magma.com/pciexpansion.asp

Koliko vidim, sve su ovo resenja da se od svinje prave kobasice, tj. da se PCMIA i drugi izvori dodaju PC maticnoj ploci preko prosirenja PCI slota.

Ninji treba obrnuto, tj. neki adapter koji ima PCI slot a usteka se u PCMII, Firewire ili USB na laptopu :-)

Priznajem da tako nesto nikad ni sam video i nisam siguran ni da li postoji.

Volter

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 25 Jan 2011, 20:51

Nisi dobro pogledao. Ovi adapteri podrzavaju od 1 do 13 PCI i PCI-X slotova, i to nisu racunari ko sto si mislio. Takodje podrzavaju CardBus (PCMCIA) i ExpressCard vezu sa laptopom.

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 25 Jan 2011, 22:43

Cijena, prava sitnica.

Total Price: $1,058.95

$1K adapter za karticu od $300. :-)

Sad bar znamo da i to ima.

Volter

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 25 Jan 2011, 23:07

Ima i OEM varijanta koja je nesto jeftinija http://www.magma.com/oemboard.asp . Ovo su profesionalni uredjaji, pa cena i ne treba da cudi. Ako neko zna za jeftinije (a da je pouzdano i kvalitetno) i mene bi zanimalo.

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 26 Jan 2011, 12:01

first wrote:
prophet wrote: Gde je na forumu tj. u kojoj temi First komentarisao ove risivere?
...evo napisah ti iznad komentar, to je čak nešto više nego što sam svojevremeno tamo na onom forumu napisao.
Ako te još nešto zanima, pokušaću da odgovorim, ali mislim da ti i ovo može biti dovoljno...
Hvala first našao sam i tamo, mada je i ovo bilo više nego dovoljno.

@prekobare

Koliko sam shvatio na W7 ne postoji mogućnost KS out-a, već mora da se ide preko ASIO-a. Da li je to tačno?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 26 Jan 2011, 13:40

Nesto tako mi je trebalo, ali ne po to cijeni. Bole je onda na kupim novi kompijuter za manje para koji cu sam da sklopim po mojim potrebema.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Post Reply