HiFi & Professional Audio Forum  

brzina ucitavanja

U vezi rada svih foruma

Topic author
dimski
Nov korisnik
Nov korisnik

brzina ucitavanja

Post by dimski » 25 Jul 2009, 02:44

Zbog cega se sajt hi fi forumi ucitava dosta brze od ovog?

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: brzina ucitavanja

Post by sdanicic » 25 Jul 2009, 09:32

Da kucnem u drvo 3 puta i da se pomerim sa mesta, ali AudioHard se vec duzi vremenski period ucitava veoma, veoma brzo. Cak i kada se istom prsitupa sa mreza koje imaju dosta proxyja i firewall cuda pre nego se izadje na Net.

A zasto se drugi forum brze ucitava - to moras pitati njih :)

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 25 Jul 2009, 10:49

sdanicic wrote:Da kucnem u drvo 3 puta i da se pomerim sa mesta, ali AudioHard se vec duzi vremenski period ucitava veoma, veoma brzo. Cak i kada se istom prsitupa sa mreza koje imaju dosta proxyja i firewall cuda pre nego se izadje na Net.
A zasto se drugi forum brze ucitava - to moras pitati njih :)
Moram reći da se ne može baš reći "brzo" ... Bez proxy-a, firewall čuda i ... Meni lično ne smeta, ne žurim ali samo objective-nosti radi ...
P.S. Malo sam se igrao, čekajući razna vremena zarad promene opterećenosti veze sa USA i moram priznati da, izgleda, nisam bio u pravu glede brzine. Jeste brže nego ranije i jeste i objective-no brzo. Napominjem da nikako ne vršim bilo kakvo poređenje sa drugim site-ovima ... Ni u kom pogledu pa ni u ovom ...
P.P.S. Jutros je sporo ... veoma ...
Last edited by zika on 26 Jul 2009, 07:34, edited 3 times in total.

Topic author
dimski
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dimski » 25 Jul 2009, 19:08

sticajem okolnosti mi je na bookmark toolbaru hi fi forumi pre audiohard-a. Posle citanja hi fi foruma kliknem na audio hard, ali posle par sekundi cesto ne sacekam ucitavanje nego nastavim dalje na druge sajtove. Zovite me razmazenim, ali tako je. Cisto sam postavio pitanje da vidim da li nesto moze da se uradi po tom pitanju, sto rece kolega, objektivnosti radi.

A sa druge strane, razumem postavljanje oglasnih banera u vezi sa hi fijem, ali kad sam video CELLULESS.... :roll:

Takodje mi nedostaje na pocetnoj strani "oznaci sve forume kao procitane". Cini mi se da je ranije postojalo.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 25 Jul 2009, 19:54

Sasa je bio objektivan, jedino nije naveo da je ovo ucitavanje brze od onog ranije (od pre par meseci) kada je bilo jako lose. Slike, oglasi i ostali aktivni linkovi delimicno usporavaju forum, kao i cinjenica da se hostuje u Americi. Politiku oglasavanja odredjuje Google i verujte da nista nije slucajno. Dovoljno je da je samo dvoje ljudi ranije kliknulo na 'cellulees' i slicno i taj ce se oglas ponavljati neko vreme, i pored podesenenih filtera za audio koje sam postavio. 'oznaci sve forume kao procitane' postoji i ovde, samo nisi obratio paznju kada se ulogujes.
Ocekujujem vremenom jos malo ubrzanja od provajdera, i to bi bilo to.

Topic author
dimski
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dimski » 25 Jul 2009, 23:36

sn wrote:Sasa je bio objektivan, jedino nije naveo da je ovo ucitavanje brze od onog ranije (od pre par meseci) kada je bilo jako lose.
tako je, ranije je bilo sporije neog sada.
sn wrote:.... 'oznaci sve forume kao procitane' postoji i ovde, samo nisi obratio paznju kada se ulogujes.......
ne logujem se svaki put kad idem na forum, ulogovan sam automatski. gde se nalazi doticna opcija u mojoj varijanti?

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Jul 2009, 00:59

dimski wrote:
sn wrote:Sasa je bio objektivan, jedino nije naveo da je ovo ucitavanje brze od onog ranije (od pre par meseci) kada je bilo jako lose.
tako je, ranije je bilo sporije neog sada.
sn wrote:.... 'oznaci sve forume kao procitane' postoji i ovde, samo nisi obratio paznju kada se ulogujes.......
ne logujem se svaki put kad idem na forum, ulogovan sam automatski. gde se nalazi doticna opcija u mojoj varijanti?
U grafickom (a ne textualnom) toolbaru u gornjem levom uglu - poslednja ikona desno "Mark forums read" !

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 21 Dec 2009, 12:11

Kako vam se cini brzina rada foruma od jutros (ucitavanje, pregled) ?

machinori
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by machinori » 21 Dec 2009, 13:29

sn wrote:Kako vam se cini brzina rada foruma od jutros (ucitavanje, pregled) ?
Cini mi se da osetno brze ucitava. U poslednje vreme je inace bio jako spor.
Novi hosting, brzi link/server?
Glavna razlika između stvari koja ne može da se pokvari i stvari koja nikako ne može da se pokvari ogleda se u tome da kada se stvar koja nikako ne može da se pokvari ipak pokvari, onda se obično ispostavi da je nemoguće popraviti je.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 21 Dec 2009, 14:07

machinori wrote:
Ne, samo komplikovana podesavanja na hostu na kojima jos radim.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 14:34

sn wrote:
machinori wrote:
Ne, samo komplikovana podesavanja na hostu na kojima jos radim.
Sa mrežom je, uvek, teško dati odgovor, ovako remote, da li je brže ili nije, zavisi od mnogo činilaca koji su promenljivi, u toku dana, a i češće. Ali, moj utisak je da postoji značajni dobitak u brzini, koji ne bih pripisao stanju na mreži već Vašim podešavanjima. Hvala na trudu.

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 21 Dec 2009, 15:33

Brzina je sasvim zadovoljavajuca. Kod mene je preko proxy-ja ispod 1sec :-"
Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Dec 2009, 15:36

Poceo sam da horistim Google Chrome. Topla preporuka. Za dve svetlosne godine je brzi od Firefoxa, trosi daleko manje resursa od njega i sasvim je ok sto se ergonomije tice. Ucitavanje stranica je takodje postalo brze ...

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 16:19

DejanM wrote:Poceo sam da horistim Google Chrome. Topla preporuka. Za dve svetlosne godine je brzi od Firefoxa, trosi daleko manje resursa od njega i sasvim je ok sto se ergonomije tice. Ucitavanje stranica je takodje postalo brze ...
+1 (ne Google-ov već chromium-browser na Ubuntu).

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Dec 2009, 16:43

zika wrote:
DejanM wrote:Poceo sam da horistim Google Chrome. Topla preporuka. Za dve svetlosne godine je brzi od Firefoxa, trosi daleko manje resursa od njega i sasvim je ok sto se ergonomije tice. Ucitavanje stranica je takodje postalo brze ...
+1 (ne Google-ov već chromium-browser na Ubuntu).
Ha, jedan zadovoljni Ubuntu user - predpostavljam ?

Post Reply