HiFi & Professional Audio Forum  

B.A.D. (Binary Amplitude Diffsorber) Paneli

Samogradnja, šeme, modifikacije.. - Elektronik Forum EEWeb

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: B.A.D. (Binary Amplitude Diffsorber) Paneli

Post by zare » 21 Oct 2008, 16:51

Hvala. Pitam zato sto mi vise odgovara da radim kao na gornjim slikama, sa 2 panela na jednoj ploci. Jedino sto ce dimenzije biti oko 1,2x0,65m. I sto treba izbusiti 1000 rupa umesto 500 ](*,) ](*,) ](*,) .

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Oct 2008, 17:35

zare wrote:Hvala. Pitam zato sto mi vise odgovara da radim kao na gornjim slikama, sa 2 panela na jednoj ploci. Jedino sto ce dimenzije biti oko 1,2x0,65m. I sto treba izbusiti 1000 rupa umesto 500 ](*,) ](*,) ](*,) .
Pa sto mislis da ja delim na 2, pa ih onda stavim jednu na drugu pa sve od jednom :yahoo ... sa debljinom od 4 mm mogu najmanje 6 komada.

... a tebe cemo posle zvati Zare Svajcarac :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 21 Oct 2008, 19:21

Gde je 500 tu je i 1000 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Zivo me interesuje koliko ce nasih ekstra kvalitetnih bugarsko-kineskih burgija biti potrebno za toliki broj rupa :? .

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Oct 2008, 19:59

Pa dosta je samo jedna. Burgije za drvo se ne trose tako lako.

Jesi li poceo sa pravljenjem? Ja pocinjem od vikenda, uzeo sam godisnji \:D/
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 21 Oct 2008, 20:08

ninja wrote:Pa dosta je samo jedna. Burgije za drvo se ne trose tako lako.

Nisam, treba ovih dana da odem da mi iseku ploce pa da ih obelezim. I kada krenem da busim da se nadam da zena nece da me izbaci iz kuce :D .

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Oct 2008, 20:10

zare wrote:
ninja wrote:Pa dosta je samo jedna. Burgije za drvo se ne trose tako lako.

Nisam, treba ovih dana da odem da mi iseku ploce pa da ih obelezim. I kada krenem da busim da se nadam da zena nece da me izbaci iz kuce :D .
Ja sam zeni rekao da je bolje da busim u kuci pod njenim nadzorom nego van kuce :lol:

U svakom slucaju bas mi je drago da se neko zainteresovao! =D>
Image Made in SFRJ
KokBok

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 21 Oct 2008, 20:14

ninja wrote: Ja sam zeni rekao da je bolje da busim u kuci pod njenim nadzorom nego van kuce :lol:
:D :D :D

Koliku velicinu polja si planirao i koji precnik rupe, 12 ili 13 mm? Nisam nasao nigde burgiju od 13 pa cu busiti sa 12 mm, sto je mozda i bolje jer cu morati da idem sa poljem od 18 mm.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Oct 2008, 20:19

zare wrote:
ninja wrote: Ja sam zeni rekao da je bolje da busim u kuci pod njenim nadzorom nego van kuce :lol:
:D :D :D

Koliku velicinu polja si planirao i koji precnik rupe, 12 ili 13 mm? Nisam nasao nigde burgiju od 13 pa cu busiti sa 12 mm, sto je mozda i bolje jer cu morati da idem sa poljem od 18 mm.
1x1 m sa ramom od 5 cm okolo. Burgija 12 mm (ako nadjem uzecu 13 mm)
Image Made in SFRJ
KokBok

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Oct 2008, 20:23

Pogledaj kako je tip napravio "luster" od BAD panela:

http://www.faktiskt.se/modules.php?name ... ic&t=15375

Kazu da je bolji efekat ako za panel zaobli!

EDIT: Iritirajuce je da se slike tesko stavljaju. Mucimm se da sve ukomponujem a posle sliku ne prihvati i sve mi nestane :x
Image Made in SFRJ
KokBok

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Nov 2008, 17:04

Mali update! :wink:

Zbog nekih manjih problema, posjeta pa onda malo duze "gripovanje" (koje jos uvijek drzi) nisam stigao da se pomjerim sa pocetka :oops:

U svakojm slucaju cim pocnem ima sve da slikam i prikazem a bogami i da izmjerm sobu kao sto sam vec uradio i da usporedim sa i bez panela.

Iz pouzdanih izvora, znam da su BAD paneli napravljeni u Srbiji =D> ... nadam se da ce se te slikice i komentari pojaviti na ovom mjestu [-o< . To bi najvjerovatnije "poguralo" jos koga ko se dvoumi (ili razmislja o promeni kablova =; \:D/ :-# :-" ) i napravilo jedan od boljih (a i jeftinijih) tweakova za poboljsanje zvuka u sobi.

Mislim da su slike dovoljno dobre a kolko sam skontao i efekat je pozitivan :mrgreen:
Image Made in SFRJ
KokBok

sTOLE
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by sTOLE » 09 Jan 2009, 01:09

Ninja svaka cast,ovo je prelepo,nema boljeg kompromisa kad se sklopi lepo i korisno,svaka cast jos jednom sto si nakacio ovo.
Ja iako trenutno nista ne razumem prvom prilikom pravim ovo i ne samo to nego mnogo toga cu jos na tu foru da odradim,vec mi je sve u glavi posle svega 10min od gledanja,joooooooj
Na onoj prvoj slici je prelep onaj sestougaonik u cosku i to pravim provereno,mnogo lepe stvari!
Dodacu male diodice da ckilje itd,ma ima da bude ko bombonica! :yahoo
Ostaje mi samo da malo ugreje,skupim novac i napujdam mamu(Najveci zadatak),jer sam jos uvek klinac i onda kacim slikice!!!
Posdrav
postojim i kao bobica ;)

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 18 Jan 2009, 11:26

ninja wrote: Iz pouzdanih izvora, znam da su BAD paneli napravljeni u Srbiji =D> ... nadam se da ce se te slikice i komentari pojaviti na ovom mjestu [-o< . To bi najvjerovatnije "poguralo" jos koga ko se dvoumi (ili razmislja o promeni kablova =; \:D/ :-# :-" ) i napravilo jedan od boljih (a i jeftinijih) tweakova za poboljsanje zvuka u sobi.

Mislim da su slike dovoljno dobre a kolko sam skontao i efekat je pozitivan :mrgreen:
Kriv sam, priznajem :oops: . Nikako nisam imao vremena da sednem i lepo napisem sta sam radio a i posao nije zavrsen do kraja.
Izbusene su rupe i tu sam stao. Paneli i takvi stoje na svojim mestima i posao rade izvanredno. Najzad sam posle 2 meseca (i to nocas) stigao da im uradim ramove. Sledi postavljanje Azmafona sa zadnje strane i presvlacenje nekim platnom.

Ako neko ima problema sa akustikom nema razloga da se dvoumi, ovo je prava stvar, tek posle ovoga probajte skupe kablove ;). Strpite se jos malo pa cu postaviti slike i malo vise komentara i same gradnje i uticaja na zvuk u inace dosta problematicnoj sobi po pitanju akustike.

Ninja, da li se sa zadnje strane panela posavlja neko platno, ploca od sper ploce (nesto slicno) ili se ostavljaju "goli"?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 18 Jan 2009, 11:36

zare wrote:
Ninja, da li se sa zadnje strane panela posavlja neko platno, ploca od sper ploce (nesto slicno) ili se ostavljaju "goli"?
Mozes staviti platno ili nista drugo. Nije neophodno! ... ali ih ne bi "zatvarao" sperplocom ili necim" tvrdim".
Image Made in SFRJ
KokBok

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 18 Jan 2009, 11:56

ninja wrote:
zare wrote:
Mozes staviti platno ili nista drugo. Nije neophodno! ... ali ih ne bi "zatvarao" sperplocom ili necim" tvrdim".
Pretpostavljao sam da je tako. Hvala.

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 18 Jan 2009, 12:12

Samo jedna slicica na brzinu :wink: .
Attachments
IMG_7037-.jpg
IMG_7037-.jpg (70.79 KiB) Viewed 1569 times
IMG_7037-.jpg
IMG_7037-.jpg (70.79 KiB) Viewed 1569 times